35. urodziny Mario: Nintendo wysypało worek z grami o hydrauliku na Switcha

35. urodziny Mario: Nintendo wysypało worek z grami o hydrauliku na Switcha

03.09.2020 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo celebrowało dziś jubileusz Mario i zafundowało wydarzenie Super Mario Bros. 35th Anniversary Direct na którym zapowiedziało szereg gier z popularnym bohaterem na Switcha.

Tradycyjnych tytułów, które w najbliższym czasie wyda Nintendo będzie aż cztery, z czego wszystkie to nowe wersje bądź wznowienia starszych gier. Jedno z nich jest już dostępne od dziś. To Super Mario All-Stars, czyli kolekcja składająca się z wszystkich gier o Mario na NES-ie, czyli Super Mario Bros (wraz z The Lost Levels) i jej dwie kontynuacje. Kompilacja ma odświeżoną grafikę w stylu 16-bitowym i jest dostępna w ramach abonamentu Nintendo Switch Online.

Następnie 18 września ukaże się pakiet Super Mario 3D All-Stars i tutaj w jego ramach uzyskamy Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Także tutaj będziemy mogli liczyć na odpicowaną szatę graficzną, a także lepszą wydajność. Dodatkowym usprawnieniem jest narzędzie do odpalania muzyki ze wszystkich części, które zadziała nawet przy wygaszonym ekranie konsolki.

Super Mario Bros. 35th Anniversary Direct

W dalszej kolejności 1 października pojawi się Super Mario Bros. 35, czyli sieciowa gra będąca "mariową" wariacją na temat battle royale. Będziemy zmagać się z przeciwnikami, póki nie pozostanie wyłącznie jeden Marian. Ten tytuł będzie dostępny wyłącznie cyfrowo i wymaga subskrypcji Nintendo Switch Online.

Na samym końcu, 12 lutego 2021 roku pojawi się Super Mario 3D World + Bowser's Fury, czyli podrasowana wersja tytułu, który pojawił się na WiiU w 2013 roku. Remaster ma dodać możliwość kooperacji sieciowej, a także inne, jeszcze nieujawnione zmiany, o których Nintendo poinformuje później.

To jednak nie wszystko, Nintendo przygotowało również Mario Kart Live: Home Circuit, czyli specjalną wersję Mario Kart, w której korzystamy z konsoli do sterowania miniaturowymi, fizycznymi go-kartami w domu (premiera 16 października 2020 r. - cena 99,99 dolarów). Drugim z takich gadżetów jest Game & Watch: Super Mario Bros., czyli nowa wersja kieszonkowej konsolki Nintendo (u nas głównie znanej z ruskich podróbek), na której można odpalić m.in. Super Mario Bros. i Super Mario Bros.: The Lost Levels (w sprzedaży od 13 listopada 2020 r., cena 49,99 dol.).

Game & Watch: Super Mario Bros. - coming November 13th!

Niby super – potężna dawka nostalgii ze strony twórców naszego jubilata, ale jest jeden haczyk, o którym czytelniku musisz pamiętać. Super Mario 3D All-Stars będzie dostępne wyłącznie do kupienia (pudełkowo i cyfrowo) do 31 marca 2021 roku. Po tym dniu nie będziemy mogli już także grać w Super Mario Bros. 35. Najwidoczniej Nintendo, które lubi robić rzeczy po swojemu, chce w nas wzbudzić efekt FOMO. I coś mi się wydaje, że Japończykom po raz kolejny ujdzie to na sucho.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)