30 stycznia w Londynie Sony zapowie nowy sprzęt

Strona główna30 stycznia w Londynie Sony zapowie nowy sprzęt
26.01.2014 11:51
30 stycznia w Londynie Sony zapowie nowy sprzęt
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Parę miesięcy po premierze PS4 Sony odsłoni kolejne urządzenie z rodziny PlayStation. Vita TV? Vita Slim? Czy może jeszcze coś innego?

Enigmatyczne zaproszenie od Sony na imprezę w Londynie dostało kilka znanych europejskich serwisów o grach, takich jak IGN UK albo Engadget. Nie wiadomo dokładnie, co japoński gigant chce ogłosić 30 stycznia - na pewno będzie to związane z hardware'em i marką PlayStation. Reszty możemy się tylko domyślać. Najbardziej prawdopodobna wydaje się zapowiedź Vity TV na rynki europejskie i amerykańskie. Ta mikrokonsolka, dostępna na razie wyłącznie w Azji, nie posiada własnego ekranu (ani nawet kontrolera - trzeba posiadać DualShocka 3, aby grać), a obraz przesyła bezpośrednio do telewizora za pomocą kabla HDMI. Oferuje tylko gry przeznaczone na Vitę i wspiera Remote Play z PS4 w celu streamowania rozgrywki na inny TV.

Bardzo możliwe, że pod koniec miesiąca uświadczymy jedynie zapowiedzi nowego, cieńszego i oszczędniejszego modelu Vity, na co może wskazywać słówko „slimmest” w zaproszeniu. Taka wersja konsoli ukazała się w październiku w Japonii.

A może wyjaśni się, do czego służy tajemnicze złącze w DualShocku 4 oznaczone po prostu jako „extension”? Na zadane przez pewnego fana pytanie o nie, Shuhei Yoshida odpowiedział jedynie zagadkowym „to sekret”. Nie ma wątpliwości co do tego, że Sony pracuje nad peryferiami dla PS4, być może więc zachciało podzielić się ze światem swoimi dokonaniami.

Skoro o akcesoriach mowa, nie zdziwiłbym się, gdyby chodziło o kontroler ruchowy do PS4. Jedyną grą-aplikacją wykorzystującą nowe PlayStation Eye jest wgrywany do każdego egzemplarza konsoli Playroom, sama kamerka współpracuje jeszcze z Move z 2010 roku. Czyżby Sony planowało wypuścić tenisa stołowego na PS4? Albo sterowane ruchami wirtualne KFC z opcją zamawiania przez Internet?

Odpowiedź poznamy niedługo, bo już w przyszły czwartek.

[Źródło: Engadget]

Radosław Suduł

327114116131608618
Udostępnij:
Komentarze (0)