3,4 mln złotych za działkę w grze wideo. Absurdalna aukcja w sieci

Nikogo nie dziwią już absurdalne ceny gruntów pod budowę domów. W wirtualnym świecie wcale nie muszą być one tańsze. Ta kuriozalna sytuacja dotyczy produkcji Decentraland, gdzie wirtualne nieruchomości można sprzedać za prawdziwe pienądze.

3,4 mln złotych za działkę w grze wideo. Absurdalna aukcja w sieci
Marcin Watemborski

W prawdziwym świecie kupujemy grunt przykładowo pod budowę domu, czasem pod inwestycje czy na potrzeby gospodarstwa rolnego. Świat wirtualny to czysta inwestycja. Nieistniejąca ziemia może zostać zakupiona po to, by za jakiś czas odsprzedać ją drożej. To prosta transakcja nieprawdziwym dobrem. Jednak za prawdziwe pieniądze.

Handel gruntami odbywa się za pośrednictwem aukcji NFT, czyli wirtualnych tokenów będących certyfikatami posiadania jakiegoś niefizycznego dobra. Doskonale zostało to wytłumaczone na łamach portalu Fotoblogia, gdzie rzecz dotyczyła wirtualnej sztuki. Płatności są realizowane za pomocą kryptowalut, zakodowanych w blockchainach, więc są względnie bezpieczne.

900 tys. dolarów za ziemię w cyfrowym świecie

Przedmiotem jednej z aukcji NFT w grze sieciowo-społecznościowej Decentraland była wirtualna ziemia składająca się z 259 działek o łącznej powierzchni około 16 akrów. Co można zrobić z taką kryptonieruchomością? Poczekać, aż jej wartość wzrośnie i sprzedać z zyskiem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościinformacjekryptowaluty
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.