2400 konsol za milion dolarów. To żywa historia gier wideo

Ktoś chce sprzedać ogromną kolekcję konsol do gier. 2400 konsol za milion dolarów. Zapalony kolekcjoner wystawił na sprzedaż zestaw niemal wszystkich konsol, jakie tylko zostały kiedykolwiek wypuszczone na rynek.

Ogromna kolekcja konsol do gier na sprzedaż
Ogromna kolekcja konsol do gier na sprzedaż
Źródło zdjęć: © eBay

Pięćdziesięcioletnia historia konsol do gier za milion dolarów. Na tyle swoją kolekcję wycenił Kaori30, człowiek, który zbierał sprzęt związany z grami od lat dziewięćdziesiątych, kilkukrotnie rozstając się z nim po drodze.

Na francuskim eBay'u pojawiła się nietypowa aukcja, na widok której wielu graczom mogą zaświecić się oczy. Kaori30 zdecydował się na sprzedaż 2400 egzemplarzy konsol. Są to przeróżne modele różnych sprzętów we wszystkich dostępnych kolorach i edycjach specjalnych. Niektóre z nich to prawdziwe białe kruki, więc mogą przyciągnąć wielu kolekcjonerów. Niestety, nie ma możliwości kupowania pojedynczych egzemplarzy, więc aby rozbudować swoje zbiory, trzeba przygotować okrągły milion.

Kaori zaczął kolekcjonować konsole w latach dziewięćdziesiątych, ale na przełomie wieków zdecydował się sprzedać cały zgromadzony sprzęt. Następnie wrócił do jego zbierania, by w 2011 r. sprzedać wszystko z powodu braku czasu i trudności w znajdowaniu kolejnych rzadkich egzemplarzy.

Lecz w 2018, po wizycie w Tokio, Kaori zdecydował, że chce wrócić do budowania kolekcji. Kupił niemal wszystko, co wcześniej sprzedał i kontynuował rozszerzanie kolekcji. Jego zdaniem cena miliona dolarów za taki zestaw nie jest wygórowana i próbując kupić wszystkie eksponaty osobno, trzeba by zapłacić za nią więcej.

Zdjęcia, które są dostępne na eBay'u, pokazują kolekcję dość pobieżnie. Szczegółowo można przejrzeć się jej na przykład na profilu Kaori Trente na Instagramie. Liczba sprzętu, który posiada Francuz, jest zdumiewająca. Zaskakuje, że profil prezentujący tak znakomitą kolekcję śledzi raptem kilkaset osób.

Kaori30 sądzi, że jego aukcja jest skierowana do bardzo zmotywowanych, dużych kolekcjonerów, ale nie tylko. Według niego może być to korzystna oferta dla muzeów poświęconych tematyce gier wideo.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.