24 pracowników Avalanche Studios musiało zmienić pracodawcę

24 pracowników Avalanche Studios musiało zmienić pracodawcę

24 pracowników Avalanche Studios musiało zmienić pracodawcę
marcindmjqtx
02.11.2015 17:15, aktualizacja: 05.01.2016 14:51

Po ukończeniu Mad Maksa i blisko premiery Just Cause 3 studio uszczupliło swoje zasoby.

Na początku września swoją premierę miał Mad Max, którym zajmowała się ekipa Avalanche ze Sztokholmu i którego wydawcą był Warner Bros. Na początku grudnia pojawi się natomiast Just Cause 3 stworzony przez oddział studia z Nowego Jorku i wydany za pośrednictwem Square Enix. Praca nad dwoma dużymi tytułami z dwoma różnymi wydawcami doprowadziła do tego, że Achalanche źle oceniło liczbę siły roboczej, na jaką może sobie pozwolić.

Skutek? - 12 pracowników zostało zwolnionych w Nowym Jorku - zdradził Game Informerowi reprezentant studia. - Do podobnej liczby zwolnień doszło latem w Sztokholmie, ale aktualnie jesteśmy na etapie ponownego zatrudniania niektórych z tych, którzy musieli odejść. Mamy nadzieję zatrudniać ponownie na początku roku. To przykre wydarzenie nie wpływa w żaden sposób na nasze aktualne projekty i podejmujemy działania, które mają zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

Mad Max był grą nierówną, w której kilka rzeczy szwankowało, możliwe więc, że posadę stracili niektórzy z odpowiedzialnych za potknięcia. Just Cause 3 swoją premierę ma 1 grudnia - miejmy nadzieję, że nikomu się za nic nie dostanie i gra zwyczajnie będzie bardzo dobra.

[źródło: Game Informer]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)