2018 z najlepszym październikiem dla gier w historii USA

2018 z najlepszym październikiem dla gier w historii USA

2018 z najlepszym październikiem dla gier w historii USA
21.11.2018 18:57

Poprzedni rekord pobity o prawie 200 milionów.

Zainspirowany dziś w drodze z pracy Tiną Turner napiszę: październik 2018 był najlepszy. Lepszy niż wszystkie inne. Lepszy niż jakikolwiek inny, jaki mieliśmy. Skoro wyjaśniliśmy już sobie, co to znaczy "najlepszy", możemy przejść dalej.

Jak podaje NPD, w minionym miesiącu całkowita sprzedaż gier i akcesoriów z nimi związanych w USA wyniosła 1,55 miliarda dolarów. To najwięcej dla tego miesiąca od kiedy prowadzone są w Stanach badania rynku. Poprzedni rekord ustanowiono w 2008 roku i wynosił on 1,36 miliarda.

Obraz

Najlepiej sprzedającą się grą miesiąca było Call of Duty: Black Ops 4 z umierającego i nikogo już nieinteresującego cyklu Activision. Na drugim miejscu znalazło się znacznie gorsze od pierwszej części Red Dead Redemption 2 z wynikiem 3-krotnie lepszym od pierwszej części. Trzecie miejsce zajęła porażka sprzedażowa Ubisoftu i dowód na to, że seria znów potrzebuje przerwy - Assassin's Creed: Odyssey.

Najlepiej sprzedającą się konsolą było zaś z kolei niepopularne w USA PlayStation 4 - i to zarówno pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy jak i wygenerowanych przychodów.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)