2016: Rok kolejnego pojedynku snajperów. Sniper Elite 4 stanie do boju ze Sniperem od CI Games

2016: Rok kolejnego pojedynku snajperów. Sniper Elite 4 stanie do boju ze Sniperem od CI Games

2016: Rok kolejnego pojedynku snajperów. Sniper Elite 4 stanie do boju ze Sniperem od CI Games
07.03.2016 19:24

Studio Rebellion zapowiedziało kolejną odsłonę swojej autorskiej serii o snajperach. Sniper Elite 4 pojawić ma się w tym roku i będzie to dla niej kolejna próba wybicia się ponad przeciętność.

Coś jest z tymi grami o snajperach, że chociaż temat cieszy się olbrzymią popularnością i jest w stanie sprzedać całą produkcję, to jakościowo wciąż pozostawiają one wiele do życzenia. Rebellion, zespół, który dał nam Aliens vs. Predator, pierwszego Rainbow Sixa czy umiarkowanie udanego, ale bardzo pomysłowego Guna, do tematu militarnej strzelanki z eliminowaniem wrogów na bardzo duże odległości podchodzi już od 2005 roku.

I przez te wszyskie lata nie udało mu się przekroczyć nawet 75 procent na Metacriticu. Wszystkie te gry oscylują wokół średniej ocen na poziomie 70 procent, borykając się z wieloma problemami, ale będąc też w miarę rozsądną propozycją dla tych, którzy z jakiegoś powodu ukochali sobie snajperskie pojedynki. I może niczego innego im nie potrzeba?

Sniper Elite 4 ma być bezpośrednią kontynuacją trzeciej części, opowiadając dalsze losy Karla Fairburne’a. Tym razem trafi on do Włoch, by walczyć z tamtejszym ruchem oporu o wyzwolenie kraju z rąk faszystów, do tego mierząc się również z zupełnie nowym zagrożeniem. Twórcy obiecują pełne 1080p na Playstation 4 i Xboksie One, a także największe mapy, jakie dotychczas trafiły do serii.

Sniper Elite 4 - Official Teaser Trailer - 2016

Również w tym roku na sklepowe półki trafić ma polski Sniper: Ghost Warrior 3. Ta seria dotychczas przekonała do siebie krytyków jeszcze mniej niż propozycja Rebelliona. Średnia z Metacritica na poziomie ok. 50 procent wyraźnie daje do zrozumienia, że w przypadkach jej dwóch poprzednich odsłon mieliśmy raczej do czynienia z budżetowymi, gorszymi jakościowo tytułami. Tym razem ma być jednak inaczej.

Pisał po pokazie na zeszłorocznych targach E3 Patryk Fijałkowski. Sniper: Ghost Warrior 3 zrobił dobre pierwsze wrażenie, a jako że zarówno gra Rebellionu jak i produkcja CI Games trafią do sprzedaży w tym roku, to szanse na porządną grę o snajperach rosną dwukrotnie. Sniper Elite 4 poza konsolami aktualnej generacji ukaże się również na PC.

[Źródło: VG247]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)