15 lat PlayStation, w Ameryce

15 lat PlayStation, w Ameryce09.09.2010 19:12
marcindmjqtx

PlayStation obchodzi dziś 15 urodziny w Ameryce, dziewiątego września 1995 r. miała tam swoją premierę szara skrzynka z logo Sony, która wywróciła branżę gier wideo do góry nogami. Z tej okazji Sony przygotowało garść dziwnych danych oraz małe kalendarium.

Zacznijmy jednak od tego pierwszego. Na planszy z ciekawostkami zaznaczono najpierw z czego skłonni byliby zrezygnować gracze mając do wyboru gry wideo i kolejno: serwisy społecznościowe, własne telefony komórkowe i Fantasy Sports (takie amerykańskie hobby - kolejne którego nikt poza nimi raczej nie zrozumie). Kolejna pozycja obrazuje ile gier posiadają średnio amerykańscy gracze na swoje PS3, a obok ile czasu są skłonni przeznaczać na granie. Martwi mnie krótka pamięć posiadaczy PlayStation bo wśród 5 najpopularniejszych postaci z gier związanych z marką nie ma Crasha Bandicoota. Jak dla mnie skandal. Z wykresu kołowego możemy dowiedzieć się co wcinają Amerykanie podczas grania, choć 1 na 3 graczy nic nie je by skoncentrować się na grze. Aż 40 % graczy nie mogłoby stworzyć związku z kimś, kto ograniczałbym im granie, co w sumie jest smutne. Z tego 7% chce umawiać się jedynie z osobami zainteresowanymi grami.

Planszy numer dwa chyba objaśniać nie trzeba. Pamiętajcie tylko, że Amerykanie kierując się sobie tylko znaną logiką zapisują datę w formie miesiąc-dzień-rok.

[via Joystiq raz i dwa]

Marcin Lewandowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)