Problemy, które od kilku dobrych dni nieustannie dręczą japońską konsolę, z pewnością nie wpłyną na dobre samopoczucie włodarzy i inwestorów Sony. Według raportu finansowego za drugi kwartał (zakończony 30 września) roku fiskalnego 2015, dział odpowiedzialny za gry i usługi sieciowe, odnotował sprzedaż na poziomie 309,5 mld jenów (około 2,77 mld dolarów). Jest to wynik aż o 83,2% lepszy rok do roku.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie świetna sprzedaż PlayStation 4, które w tym okresie znalazło kolejnych 3,3 mln nabywców, osiągając ogólną sprzedaż na poziomie 13,5 mln jednostek. Cały dział odnotował również ogromny wzrost przychodu operacyjnego, który z 4,2 mld jenów (37,6 mln dolarów) straty w tym samym okresie roku ubiegłego, przekształcił się w 21,8 mld jenów (ok. 195 mln dolarów) zysku obecnie.
Niestety nawet tak dobre wyniki nie spowodowały, że cała firma może zaliczyć ten okres do udanych. Mimo że większości oddziałów udało się wyjść na plus, to ze względu na poważne kłopoty odnogi zajmującej się smartfonami, korporacja odnotowała stratę operacyjną na poziomie 85,6 mld jenów (ok. 766 mln dolarów).
[Źródło: Joystiq & GameInformer]
Oskar Śniegowski