1001 gier, w które trzeba zagrać przed śmiercią

1001 gier, w które trzeba zagrać przed śmiercią
30.10.2010 22:38
marcindmjqtx
marcindmjqtx

"1001 Before You Die" to popularna także w Polsce (choć u nas w tytułach nie pojawia się "przed śmiercią") seria książek będących zestawieniami najlepszych/najciekawszych/najważniejszych rzeczy z różnych dziedzin - od albumów muzycznych po wynalazki. Całkiem niedawno, na razie tylko w wersji angielskiej, pojawiło się kolejne wydawnictwo spod tego znaku, tym razem traktujące o grach wideo.

Wstęp do książki napisał sam Peter Molyneux, zaś zestawienie przygotowane zostało przez najbardziej znanych anglojęzycznych dziennikarzy branżowych pod redakcją Tony'ego Motta, redaktora naczelnego magazynu Edge. Dzięki temu nie znajdują się w nim same produkcje z głównego nurtu, ale także takie niezależne perełki, jak Braid, Machinarium czy VVVVVV. A także, co ciekawe, jedna polska gra - Wiedźmin.

W Polsce książki z serii "1001 Before You Die" ukazują się nakładem wydawnictwa Elipsa. Zwróciliśmy się do niego z pytaniem czy zamierza u nas wydać także część poświęconą grom. Damy znać, jeśli czegoś się dowiemy.

[via Edge, Amazon]

Tomasz Kutera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)