10 osób w Japonii zatrzymanych za piractwo, dwie udostępniały przez sieć gry

10 osób w Japonii zatrzymanych za piractwo, dwie udostępniały przez sieć gry
30.11.2009 18:04
10 osób w Japonii zatrzymanych za piractwo, dwie udostępniały przez sieć gry
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W Japonii kwestia piractwa przedstawia się dość skomplikowanie. Z jednej strony bowiem Nintendo wraz z wydawcami usilnie stara się zapobiec handlowi choćby kartami umożliwiającymi odpalanie piratów na DSie (chociaż przechadzając się po Akihabarze, można je znaleźć bez problemu), z drugiej zaś - półki w księgarniach uginają się pod ciężarem "poradników" dot. PSP i DSa. A dokładnie rzecz ujmując, książki te zawierają opis skąd i jak pirackie oprogramowanie ściągnąć, a następnie uruchomić na swojej konsoli.

I wydawcy tych publikacji mają się chyba dobrze, ale dobrze nie mają się kolejni piraci udostępniający oprogramowanie konsolowe przez sieć. Za wystawienie w sieci programu Share anime, mang, muzyki czy gier aresztowano 10 osób, z czego w 2 przypadkach podejrzani dzielili się Wii Sports Resort oraz Dragon Questem IX.

Aresztowanie tej garstki osób to oczywiście kropla w morzu "potrzeb", natomiast w formie straszaka może zadziałać całkiem sprawnie. Wypada czekać teraz na podobne akcje naszej, nieustraszonej policji. Mają już związanych z tematem kilka sukcesów na koncie, więc warto by kontynuować ten pozytywny trend.

[via ann]

326972405094701098
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)