10 lat z Halo

marcindmjqtx

22.07.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj, 21 lipca minęło dokładnie 10 lat od kiedy na konferencji MacWorld Steve Jobs zaprosił na scenę współzałożyciela Bungie Jasona Jonesa, który powiedział to jedno, jakże znaczące dla branży gier wideo, zdanie "nasza gra nazywa się Halo".

Od tego czasu główny bohater serii Master Chief stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier, ikoną Xboksa, zaś gry FPP zaczęły masowo pojawiać się na konsolach. No i ta muzyka... Do tej pory mam ciarki, kiedy jej słucham. Jak dla mnie to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza ścieżka dźwiękowa z gry.

Na zaprezentowanym powyżej materiale wideo pokazano wszystkie części gry. Od wspomnianej zapowiedzi 10 lat temu, do tegorocznej konferencji Microsoft na E3, gdzie mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć ODST w akcji i dowiedzieć się o Halo: Reach. Możemy również zobaczyć reakcje fanów na kolejne części i jak zmieniał się zespół Bungie.

Od razu przyznam się, że mi się wszystkie 3 części Halo po prostu podobały. Być może nie darzę ich jakąś nabożną czcią, ale są to naprawdę dobre gry. Zresztą, każdy kto posiadał pierwszego Xboksa musi przyznać, że intro do Halo 2 robiło naprawdę spore wrażenie.

Więcej informacji i wspominków do znalezienia na stronach bungie.net.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.