10 gier z Małego Atari, za którymi tęsknię

Strona główna10 gier z Małego Atari, za którymi tęsknię
25.03.2012 09:20
10 gier z Małego Atari, za którymi tęsknię
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wiecie, że lubię wspominać. Ale nie dlatego, że kiedyś gry były lepsze, a świat nie gnał za wielkimi pieniędzmi. Po prostu sam czasem odświeżam wspomnienia po to, by je utrwalić. Ostatnio próbowałem przypomnieć sobie jakim tytułom na Małym Atari poświęciłem dzieciństwo. Łezka w oku, wiecie o co chodzi.

Atari - River Raid

Montezuma's revenge

Atari music - Jet Set Willy

Ninja Commando - Atari XL/XE game.

Atari XL/XE - International Karate [System 3] 1986

Atari - Pole Position game

Atari XL/XE, "Fred"

Atari XL/XE - Joust [ Atari ] 1983

Atari 8-bit Playthrough - Spy vs. Spy

Sentymentalne podejście do tematu gier na pierwszy własny komputer ma dość duży wpływ na wspomnienia. A jest ich o wiele więcej i wymienienie jednym tchem przynajmniej drugiej dziesiątki nie jest problemem. Nie sposób zapomnieć o świetnym (polskim) A.D. 2044, opierająca się w dużej mierze na filmie Seksmisja. Miło wspominam też Boulder Dash, Bruce Lee, świetne Zorro, którego pierwszy etap wciąż mam przed oczyma. Taki na przykład Decathlon zabijał każdy, absolutnie każdy joystick. Strzelanka Commando, sympatyczny, zręcznościowy Alley Cat.

To właśnie na Atari pierwszy raz spotkałem się również ze sceną komputerową, napisałem, a w zasadzie przepisałem też swój pierwszy program w języku BASIC. Ale to jednak na graniu spędzałem najwięcej czasu i z elektronicznej rozrywki czerpałem najwięcej przyjemności. Tak, tęsknię za tymi grami i właśnie dlatego kilka dni temu zabrałem z szafy w rodzinnym domu swoje Atari 65XE, magnetofon i stację dysków.

Ten choinkowy prezent był jedną z najfajniejszych rzeczy jakie kiedykolwiek dostałem. I pewnie gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj z Wami. A tak przygoda trwa nieprzerwanie od wielu, wielu lat.

Paweł Winiarski

327167284673009706
Udostępnij:
Komentarze (0)