Zaburzenia związane z grami na liście Światowej Organizacji Zdrowia

Organizacje zrzeszające producentów gier protestują.

Zaburzenia związane z grami na liście Światowej Organizacji Zdrowia

Do ICD-11, czyli najnowszej wersji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, którą Światowa Organizacja Zdrowia zaprezentować ma w maju przyszłego roku, trafiła nowa kategoria schorzeń. Zaburzenia związane w grami, odnoszące się wprost do gier wideo.

Na poświęconej ICD-11 stronie internetowej przeczytać można:

Obraz

Można tam też przeczytać, że typowo tego rodzaju zachowania powinny się powtarzać czy trwać przez co najmniej 12 miesięcy, żeby można było mówić o jednostce chorobowej (choć zaznaczone jest również, że w szczególnie drastycznych przypadkach okres ten można zmniejszyć).

Poza tym, aby o wspomnianych zachowaniach móc mówić w kategoriach zaburzeń, muszą one być na tyle poważne, że powodują znaczące utrudnienia w funkcjonowaniu osobistym, rodzinnym, społecznym czy edukacyjnym jednostki.

Jako że dokument nie jest jeszcze sfinalizowany, a do jego oficjalnego ogłoszenia można w nim jeszcze dokonać zmian, światowe organizacje zrzeszające producentów gier wystosowały apel do Światowej Organizacji Zdrowia o zrewidowanie tego stanowiska.

Obraz

Można przeczytać w ich oświadczeniu.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.