Twórcy Hellbounda chcą przypomnieć graczom, jak strzelało się w latach 90.

By gra się ukazała, potrzebują wsparcia na Kickstarterze. Jednocześnie wypuścili też darmowe demo.

Twórcy Hellbounda chcą przypomnieć graczom, jak strzelało się w latach 90.
Krzysztof Kempski

Hellbound to nowy FPS od Sailbot Studios, mocno inpirowany klasykami pokroju Dooma czy Dune Nukem 3D. Gra została zapowiedziana w listopadzie zeszłego roku, ale premiera niestety opóźni się do maja 2019. Twórcy odpalili Kickstartera, który ma im dostarczyć środków na dalsze kontynuowanie prac. Firma korzystając z własnych zasobów zdążyła stworzyć w ciągu dwóch lat pierwszą grywalną wersję trybu survivalowego, a na dokończenie projektu potrzebować będą minimum 40 tysięcy dolarów.

Decyzję o tym, czy warto wesprzeć, podjąć możecie sięgając po darmowy wczesny dostęp, skupiający się na trybie survival, polegającym na ubijaniu kolejnych fal wrogów. Twórcy gry liczą jednak na 100 tysięcy, które umożliwiłyby im stworzenie całej kampanii i jednocześnie zachowanie niezależności od zewnętrznych wydawców. Cel minimalny pozwoliłby im jedynie na dopracowanie survivalu oraz rozpoczęcia prac nad kampanią. Ta natomiast zapowiada się bardzo ciekawie:

Takie streszczenie scenariusza przedstawili twórcy. Jeżeli dla was nie brzmi to jak genialny pomysł na fabułę do FPSa, nie mam więcej pytań.

Obraz

Darmowa wersja próbna to naprawdę niezły pomysł. Nie mam na razie czasu, żeby się nią zainteresować, ale wygląda mi to na nieco wolniejszą wersję Dooma z bardzo ładną (jak na indie) grafiką. Można dyskutować, czy dzieło developerów z Buenos Aires rzeczywiście dorównuje tempem klasyce, ma jednak potencjał. Fani oldskulowych shooterów bazujących na singlu mają w ostatnim czasie czego szukać we wczesnym dostępie... Dusk, Amid Evil, Ion Maiden. Ciekawe jak wiele z tych gier rzeczywiście będzie trzymać poziom.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.