Electronic Arts nie zamierza rezygnować z loot boxów

Nikt nie będzie im mówił, jak żyć!

Electronic Arts nie zamierza rezygnować z loot boxów

Po tym, jak wiele szumów wywołała sprawa losowych skrzynek z zawartością w grach, można by pomyśleć, że twócy gier pójdą po rozum do głowy i zrezygnują z przynajmniej nieetycznych (a według niektórych państw wręcz nielegalnych) praktyk monetyzacyjnych. Nic bardziej mylnego, przynamniej w przypadku Electronic Arts.

Chociaż firma zdecydowała niedawno o usunięciu tego rodzaju mikrotransakcji z Battlefronta 2, nie należy tego odczytywać jako zapowiedzi jakichś większych zmian w całościowym podejściu do biznesu. Więcej, podczas ostatniego raportu dla inwestorów Andrew Wilson, prezes EA, zapewnił, że loot boxy zostaną z nami na dobre.

Obraz

Powiedział Wilson. Dodatkowo jeszcze raz podkreślił, że w ocenie jego i jego firmy zarówno FIFA Ultimate Team jak i skrzynki z lootem ogólnie nie mogą być uznane za hazard. Uzasadniał to mówiąc, że w paczkach FUT zawsze znajduje się taka sama, określona liczba wirtualnych dóbr, nie ma też możliwości wymienienia ich na pieniądze.

Dodał również, że jego firma aktywnie działa, by wyeliminować te funkcje tam, gdzie zostały uznane za nielegalne. Czyli tak. Loot boxy będą i nie ma się co spodziewać, że znikną, chyba że ktoś do tego Electronic Arts zmusi.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.