Zrób sobie grę na Konferencji IGK 2013

Zrób sobie grę na Konferencji IGK 201318.03.2013 15:57
Zrób sobie grę na Konferencji IGK 2013
marcindmjqtx

Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem gier, to jubileuszowa, dziesiąta Konferencja Inżynierii Gier Komputerowych może być miejscem, w którym chciałbyś się znaleźć w dniach 5-7 kwietnia.

IGK 2013 jest organizowane w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym (Wydział Nauk Ścisłych, ul. 3 Maja 54). Jak informują organizatorzy:

Celem IGK jest prezentacja osiągnięć młodych polskich entuzjastów projektowania i programowania gier. Udział w konferencji gwarantuje pogłębienie wiedzy związanej z programowaniem gier na urządzenia mobilne, sztuczna inteligencja w grach komputerowych, nowoczesne metody i technologie projektowania gier, modelowanie gier komputerowych oraz profesjonalne narzędzia i środowiska programowania gier. Najważniejszymi punktami Konferencji będą wystąpienia i prelekcje prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie. Ponadto każdy może liczyć na przygotowane atrakcje, tj. konkurs COMPO - konkurs polegający na napisaniu własnej gry na zadany przez organizatorów temat, LAN PARTY, konkurs wiedzy o grach komputerowych, nagroda za najlepszy referat. Właśnie COMPO wydaje się największą atrakcją imprezy. Uczestnicy tworzą własną grę w drużynach maksymalnie 4-osobowych. Organizatorzy losują temat przewodni gry, tj. gra escape itp. Uczestnicy mają 8 godzin na napisanie gry, którą na koniec "hackatonu" zaprezentują. Wręczane są nagrody dla autorów 3 najlepszych gier, które wybiera jury oraz publiczność.

Na konferencję może wejść każdy, kto interesuje się tematyką gier komputerowych i chce wysłuchać interesujących wykładów lub wziąć udział w konkursach.

Szczegółową rozpiskę atrakcji i wszelkie informacje na temat IGK 2013 znajdziecie na stronie imprezy. Polygamia objęła to wydarzenie patronatem.

327117993748682794
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)