Zmiany w THQ

Zmiany w THQ

Zbigniew Trzeciak
04.02.2010 10:58

Amerykański wydawca THQ ogłosił, że istnieje potrzeba reorganizacji wewnątrz firmy. W związku z tym postanowiono przemianować dwa studia, w celu przekwalifikowania ich na rozrywkę skupioną na platformach społecznościowych. Wiązać się to będzie z redukcją zatrudnienia o około 60 pracowników.

Juice Games - znane z gry Juiced - nazwane będzie THQ Digital Studios Warrington, a Rainbow Studios - odpowiedzialne za MX vs ATV - funkcjonować będzie jako THQ Digital Studios Phoenix. Nowe studia mają się skupić na grach MMO oraz produktach na Facebook, iPhone, PlayStation Network i Xbox Live Arcade.

"Użytkownicy coraz częściej szukają głębszej interakcji z ich ulubioną rozrywką. Chcą też cieszyć się grami i rozrywką poprzez pasujące do ich stylu życia platformy przenośne i społecznościowe", powiedział Danny Bilson, wiceprezes THQ Core Games.

W najbliższych planach firmy pojawiają się kontynuacje tytułów Red Faction i De Blob. Brain Farrel, dyrektor naczelny THQ, zapowiedział też na rok 2012 prawdopodobieństwo następnych części Darksiders i Saints Row.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)