Zawodniczka wyrzucona z drużyny. "Niscy mężczyźni nie mają praw człowieka"

Zawodniczka wyrzucona z drużyny. "Niscy mężczyźni nie mają praw człowieka"

Zawodniczka wyrzucona z drużyny. "Niscy mężczyźni nie mają praw człowieka"
Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad Siwik
18.02.2022 15:15

Profesjonalna zawodniczka e-sportowa, Tanukana, została wyrzucona z drużyny Cyclops Athlete Gaming po tym, jak powiedziała podczas transmisji online, że "mężczyźni poniżej 170 cm nie mają praw człowieka".

Cyclops Athlete Gaming to japońska drużyna e-sportowa, która rywalizuje w strzelankach pierwszoosobowych, takich jak PUBG, Call of Duty i Rainbow Six Siege, a także w bijatykach, takich jak Tekken. Tanukana, jedna z członkiń zespołu, została z niego wyrzucona za kontrowersyjne stwierdzenie na temat niskich mężczyzn.

"Mężczyźni, którzy mają poniżej 170 cm wzrostu, nie mają praw człowieka" – powiedziała podczas streamu – zauważył serwis Kotaku. Dodała również, że niscy mężczyźni powinni poddać się operacji wydłużania kości, aby sztucznie urosnąć. Tu warto zaznaczyć, że według portalu Healthline średni wzrost mężczyzn w Japonii wynosi lekko ponad 170 cm.

Początkowo nie do końca do niej dotarło, czemu tak wiele osób ma do niej pretensję. "Zwrócono mi uwagę, że mój strumień zawierał mowę nienawiści" – napisała Tanukana w usuniętym już tweecie. Wyjaśniła, że jej intencją nie było poniżanie niskich mężczyzn, ale chybioną próba podzielenia się swoją miłością do wysokich ludzi.

Istnieje jednak pewien zgrzyt, ponieważ japońskie słowo oznaczające prawa człowieka to "jinken", które jest również terminem używanym przez graczy w odniesieniu do niezbędnych przedmiotów zebranych w grze. Tak więc można przypuszczać, że jej zdaniem niscy faceci nie zasługują na wspomniane przedmioty, a nie na prawa człowieka.

Tanukana w końcu się zreflektowała "Mam głębokie wyrzuty sumienia z powodu tej wypowiedzi, która jest niegodna profesjonalnego zawodnika e-sportu i członka społeczeństwa" – napisała w kolejnym tweecie. Tak czy inaczej, została wyrzucona ze swojej drużyny, która wystosowała własne przeprosiny.

"Potwierdziliśmy, że 15 lutego Tanukana, która jest członkiem Cyclops Athlete Gaming, wygłosiła niestosowną uwagę na streamie" – poinformował zespół. "W związku z tą sprawą, chcielibyśmy złożyć głębokie przeprosiny fanom, sponsorom i wszystkim innym, którzy nas wspierają".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)