Zapowiedziano książkę Deus Ex: Efekt Ikara

Marcin Dąbrowski

14.07.2010 12:02, aktual.: 15.07.2010 05:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawnictwo Del Ray poinformowało, że wyda powieść opartą na serii gier Deus Ex. Książka Deus Ex: Efekt Ikara jest pisana przez Jamesa Swallowa i zostanie wydana w przyszłym roku.

Fabuła powieści została oczywiście osadzona w świecie Deus Ex, cyberpunkowo-technologicznej utopii, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje. W nie tak odległej przyszłości, świat staje się miejscem pełnym wielkich innowacji i zaawansowanej technologii, ale także miejscem pełnym chaosu i konspiracji. Bohaterami powieści będą Anna Kelso, agentka tajnych służb i Ben Saxon, żołnierz sił specjalnych. Mają zbliżyć się niewygodnie blisko do prawdy, a wybory których dokonają zmienią kurs historii. W powieści wystąpią postacie i elementy fabuły, które będą się pokrywać z nadchodzącą grą Deus Ex: Human Revolution.

Deus Ex: Human Revolution na niedawno zakończonych targach E3 w Los Angeles otrzymała od mediów branżowych z całego świata aż 25 nominacji. Gra ukazać ma się w marcu 2011 roku.

Nie wiadomo, czy powieść ukaże się w Polsce, lecz Cenega wspomina o niej w informacji prasowej, podając polski tytuł, także wydaje się, że jest szansa na wydanie jej w naszym kraju.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)