Zachodnia wersja Yakuzy 3 okrojona

Zachodnia wersja Yakuzy 3 okrojona25.02.2010 17:34
Marcin Dąbrowski

Jak oficjalnie ogłosiła Sega Yakuza 3, która zostanie wydana na Zachodzie, będzie się nieznacznie różnić od oryginalnej, japońskiej wersji. Niestety, jak to zwykle bywa, różnice te mają polegać na cięciach.

Europejczycy i Amerykanie nie będą mogli zajrzeć do klubów z hostessami, których w tej wersji gry po prostu nie będzie. Nie będzie również możliwości wzięcia udziału w tradycyjnych, japońskich quizach. Przedstawiciel Segi tak komentuje tą decyzję: „Mieliśmy do wyboru albo nie wydawać Yakuzy 3 na Zachodzie wcale albo wydać ją prawie nie zmienioną, ale bez quizów”.

Serwis Kotaku postanowił dociec dlaczego te elementy zostaną w wersji zachodniej wycięte. Okazuje się, że to wynik zbyt małej ilości dostępnego czasu. „Mieliśmy bardzo napięty plan, jeśli chodzi o lokalizację i wydanie Yakuzy 3 na pozostałych rynkach. Przez ten brak czasu zdecydowaliśmy, które elementy będą najbardziej niezrozumiałe dla zachodnich graczy – quiz o japońskiej historii oraz typowo japońskie kluby z hostessami. Myślimy, że lepiej wydać 99% gry w niezmienionej formie, niż nie wydawać jej wcale”, powiedział rzecznik Segi.

Na pocieszenie przypomnijmy, że Yakuza 3 ukaże się na naszym rynku wyłącznie w wersji kolekcjonerskiej, jednak z ceną edycji standardowej. Otrzymamy cztery dodatkowe DLC, soundtrack oraz przewodnik po serii. Premiera już 12 marca.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)