Z innej beczki: Szef Nokii na prezydenta?

Z innej beczki: Szef Nokii na prezydenta?23.03.2005 04:58
Materiały prasowe

Poseł Parlamentu Europejskiego Hannu Takkula w wywiadzie udzielonym fińskiej gazecie „Ilkka” stwierdził, że idealnym kandydatem na urząd prezydenta Finlandii jest Jorma Ollila – szef firmy Nokia.

Wybory prezydenckie odbędą się w Finlandii w przyszłym roku. Jak twierdzi Takkula, Ollila może liczyć na nie mniejsze poparcie fińskiej centroprawicy, niż przymierzany na stanowisko prezydenta obecny premier Finlandii, Matti Vanhanen. Sam Ollila nie komentuje tych informacji, wiadomo jednak, że jego kontrakt z Nokią kończy się w przyszłym roku. Jeśli Ollila ma jakiekolwiek polityczne ambicje, to pojawia się idealna okazja do ich zaspokojenia.

54-letni Jorma Ollila to symbol nowoczesnej Skandynawii. Dyrektor Nokii skończył politologię, ekonomię i studia techniczne, a ze swoim obecnym pracodawcą związał się w 1986 r. W 1990 r. awansował na szefa działu telefonii komórkowej, a od 1992 r. kieruje całym koncernem. To jemu w dużym stopniu przypisuje się niebywały sukces, jaki w ciągu ostatniej dekady odniosła Nokia. Na początku lat 90-tych koncern - podobnie jak cała fińska gospodarka - znajdował się w głębokiej recesji i spekulowano nawet o jego przejęciu przez szwedzkiego Ericssona. Ollila zrestrukturyzował firmę -zrezygnował z deficytowych działów i postawił na branżę telekomunikacyjną.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)