Xbox: Microsoft Edge dodaje obsługę myszki i klawiatury. Można pograć na Stadia albo pisać w Wordzie

Strona głównaXbox: Microsoft Edge dodaje obsługę myszki i klawiatury. Można pograć na Stadia albo pisać w Wordzie
25.04.2021 13:41
Xbox: Microsoft Edge dodaje obsługę myszki i klawiatury. Można pograć na Stadia albo pisać w Wordzie
Źródło zdjęć: © Razer, materiały prasowe

Konsole z rodziny Xbox, w tym Xbox Series X|S zyskały ciekawą funkcję. Nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge umożliwia obsługę myszki i klawiatury. Dzięki temu można strumieniować gry na PC w ramach innych usług, np. Google Stadia, a nawet korzystać z Worda i innych narzędzi Office.

Odświeżona przeglądarka Microsoft Edge na Xboxa to ta sama, z której możemy od początku 2020 r. korzystać na komputerach z Windows 10. Jest ona oparta na silniku i technologiach znanych z Google Chrome.

Obsługa myszki i klawiatury nie tylko pozwoli tutaj na sprawniejsze przeglądanie sieci, ale i inne niezwykle ciekawe funkcje.

Najważniejszą z nich jest możliwość grania w gry dostępne na platformie Google Stadia, czy też GeForce Now. Wraz z obsługą myszki i klawiatury, można dzięki temu czuć się jak na PC.

Edge na Xboxach może tym samym na pozwolić na dostęp do gier, które nie są dostępne na tej rodzinie konsol. W ten sposób można także sprawdzić gry z Xbox Game Pass przez przeglądarkę, bez pobierania ich na konsolę.

Trzeba jednak pamiętać, że w tym momencie mysz i klawiatura w Game Passie przez przeglądarkę nie są obsługiwane. Powinno to się jednak zmienić w przyszłości. Gdy cykl życia konsol Xbox One dobiegnie końca - prawdopodobnie także mogłyby pozostać "maszynami do strumieniowania gier przez przeglądarkę".

Obsługa myszki i klawiatury otwiera także możliwość wykorzystania przeglądarki Edge na konsoli jako… narzędzia pracy. Z tego poziomu można korzystać z sieciowych wersji oprogramowania Office 365, w tym Worda, Excela itd.

Nowa wersja Microsoft Edge jest na razie dostępna dla członków programu testowego. W przeciągu kilku miesięcy powinna ona trafić oficjalnie do wszystkich posiadaczy konsol Xbox One i Xbox Series X|S.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)