Worlds of Billy 2

Michał Zacharzewski

17.01.2005 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Worlds of Billy 2

Nie wszystkie dzieci mogą spać spokojnie. Niektórym po głowach spacerują paskudne koszmary, dziwaczne zwierzaki i stwory. Billy ma właśnie taki problem. Chłopak ma niesamowicie wybujałą wyobraźnię, świetnie rysuje, ale gdy tylko przyłoży głowę do poduszki, w mig pojawiają mu się przed oczyma miejsca, o których nigdy nie słyszał. Musi w nich walczyć z bestiami. Musi je zabijać, bo tylko wówczas pojawia się kolejny świat i kolejna rzeczywistość.

STEROWANIE I KOPANIE:

Do sterowania głównym bohaterem wykorzystujesz klawiaturę, a ściślej popularne klawisze kierunkowe. Twój bohater, Billy, potrafi chodzić i doskonale wspina się po drabinie, jednak nie opanował umiejętności skakania. Jak nikt zna się za to na kopaniu dołów. Wystarczy, że przytrzymasz spację, a chłopak w mig zacznie rąbać ostry dół. Niestety nie możesz kopać na najniższym poziomie danego etapu, a także w miejscach, gdzie znajdują się jakieś obiekty, np. drzewa, kryształy czy przeszkadzacze w postaci pól siłowych.

Po co kopać dołki? Otóż jest to doskonały sposób na pozbycie się wrogów. Wystarczy wykopać dół, poczekać, aż stwór w niego wpadnie, a następnie całość zasypać i uklepać. W ten sposób bestia rozpadnie się na drobne kawałeczki, pozostawiając za sobą skarby i kupę cennego sprzętu. Co jeszcze? Ano za pomocą przycisków F1, F2, F3, F4 i F5 używasz znalezionych przedmiotów specjalnych, takich jak bomba czy mina. Czasem możesz też korzystać z wind, wyrzutni i podnośników, wskazując kierunek, w którym chcesz być wystrzelony (z reguły strzałka w górę).

POWALANIE POTWÓRÓW:

Potwory występujące w snach Billy'ego posiadają wiele niezwykłych umiejętności. Niektóre z nich potrafią zatrąbić, zamrażając na chwilę bohatera, inne się duplikują, znikają bądź spłaszczają. Niezależnie od tego podzielić je można na dwa podstawowe gatunki: takie, które giną od razu i takie, które wymagają nieco większego wysiłku. Te ostatnie trzeba uklepać dwa, czasem trzy razy! Na szczęście można je wpakować w dziurę wykopaną nad przepaścią. Spadając w nią bestie te zginą od razu. Innym fajnym sposobem jest wpadnięcie w dziurę, pod którą znajduje się dziura z uwięzionym w niej potworem. Jak taki bęcwał dostanie w łeb, szybko przestaje pyskować. Generalnie opłaca się kopać dużo dołów. Później wystarczy poczekać, aż któraś z bestii wpadnie w pułapkę, popędzić do niej i dokończyć dzieła. Oznacza to, że odcinanie sobie dostępu do poszczególnych dołków jest niemądre.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)