World Cyber Games 2010: Finały światowe - dzień drugi

Michał Piwowarczyk

01.10.2010 18:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

World Cyber Games 2010: Finały światowe - dzień drugi

Poniższa relacja będzie uzupełniana o kolejne fakty na żywo, w miarę trwania drugiego dnia finałów. Najnowsze wpisy znajdują się na dole strony.

Nadchodzi drugi dzień wal w grupach na finałach World Cyber Games 2010 w Los Angeles. Artykuł o pierwszym dniu możecie znaleźć tutaj. Powoli zbliża się godzina rozpoczęcia rozgrywek, więc pakujemy się szybko, połykamy babeczkę ze Starbucksa i lecimy już do Los Angeles Convention Center, które o tej godzinie wygląda tak:

Los Angeles Convention Center - tu rozgrywane są finały World Cyber Games

Dzięki uprzejmości firmy Samsung, głównego sponsora WCG, możemy być tu dla was na miejscu i relacjonować wszystko na żywo. Wpisy zostały ułożone chronologicznie.

Oto wyniki z dnia pierwszego:

WarCraft III: The Frozen Throne

Przemysław "Paladyn" Wadoń przegrywa z reprezentantem6 Ukrainy Walentinem Kosorowcewem na mapie Terenas Stand.

W drugim meczu Przemysław jednak się odbił, wygrywając z Diego "Raspotem" Echeagaray.

Counter Strike 1.6

Frag Executors wygrywają z DuskBin z Hong Kongu, czyli jak na razie zgodnie z planem.

StarCraft: Broodwar

Jarosław "Yayba" Pociecha wygrywa mecz z Hikaru "kur0ą" Koike z Japonii, ale przegrywa z Jae-Dong Lee z Korei Południowej. Nie ma żadnego wstydu w przegraniu z jednym z lepszych graczy na scenie starcraftowej. Trzymamy kciuki jutro.

FIFA 10

Jakub "Saviola" Olczak pokonuje starszego od siebie o 18 lat Corrado "Lupin" Marengo z Włoch. Nie zamierza się jednak zatrzymywać i niszczy Kaksę Kereselidze z Gruzji.

Witamy w relacji z drugiego dnia finałów WCG 2010

19:27 (Los Angeles 10:27)

Rozpoczyna się drugi dzień rozgrywek, który przyniesie rozstrzygnięcia grupowe. Dziś dowiemy się, którzy z naszych graczy mają szanse grać w półfinałach.

19:36 (LA 10:36)

Jarosław "Yayba" Pociecha wygrywa obydwa mecze w StarCrafta, dzięki czemu ma szanse na wyjście z grupy A, a więc na medal. Wszystko zależy teraz od tego, jak ułożą się inne mecze w grupie. Trzymajcie kciuki.

19:41 (LA 10:41)

Dziś rozpoczynają się rozgrywki w TrackMania Nations United. W tej konkurencji bierze udział Konrad "Nothing" Jakubiak. Trzymajcie kciuki i inne palce.

20:06 (LA 11:06)

Rozpoczyna się mecz w grupie A, StarCraft. Jeśli Jadeong z Korei Południowej wygra, nasz reprezentant wychodzi razem z nim z grupy. Podobno jest na to 98% szansy.

20:10 (LA 11:10)

Lee Jae-Dong to niezły wymiatacz, stworzono nawet glinianą formę jego ręki, takie cenne są te palce.

20:12 (LA 11:12)

Jak słusznie zauważył użytkownik "kimi" Jae-Dongowi wcale nie szło tak dobrze, jak można by się spodziewać, ale na koniec wszystko się obraca i Chińczyk przegrywa. Yayba wychodzi z grupy.

20:18 (LA 11:18)

Jae-Dong wygrywa, Yayba wychodzi z grupy. Lecimy z nim zamienić kilka słów.

20:35 (LA 11:35)

IG: Kończą się eliminacje grupowe, wczoraj przegrałeś jeden mecz, jeden wygrałeś. Dziś już nie miałeś większych problemów.

Yayba: Dzisiaj wygrałem dwie najważniejsze gry, wczoraj akurat spodziewałem się, że będę miał taki wynik. Z Koreańczykami nie można w tej chwili rywalizować, zresztą widać to po grach. Udało się wygrać te trzy pozostałe gry, no i udało się awansować.

IG: Czyli teraz ćwierćfinały.

Yayba: Tak. W tej chwili czekam na zwycięzcę z grupy D. Nie wiem dokładnie kto to będzie. Wiem tylko, że w grupie D nie ma żadnych Koreańczyków, więc powinno być nieco łatwiej.

IG: Jak oceniasz szanse na półfinał i na medal?

Yayba: Czy szanse na półfinał są duże to się okaże dopiero dzisiaj po grach. Akurat w mojej grupie kiedy grałem z Chińczykiem, który wygrał WCG w Chinach okazało się, że gra dość słabo, nie spodziewałem się takiej gry z jego strony. Myślałem, że będzie dużo trudniej. O ile wiem, w grupie D jest również Chińczyk, który zajął drugie miejsce w Chinach, do tej pory mam z nim bilans ujemny, więc podejrzewam, że jeśli on wyjdzie z pierwszego miejsca będzie bardzo ciężko.

20:50 (LA 11:50)

Paladyn przegrywa obydwa mecze i nie wychodzi z grupy, lecimy z nim pogadać.

Rozmowa z PRZEMKIEM "Paladynem" Wadoniem:

IG: Co poszło nie tak?

Paladyn: Byli lepiej przygotowani, skupiają się bardziej w swoim życiu na tej grze niż ja. Trenują po 16 godzin dziennie, ja niestety albo raczej stety studiuję i nie mam tyle czasu. Skupiłem się bardziej na polskich turniejach, bo żeby osiągnąć coś na świecie w takich turniejach trzeba całe swoje życie na tym skupić, a ja wolę studiować.

IG: W przyszłym roku przesiądziesz się na StarCrafta II?

Paladyn: Jeżeli będzie WarCraft to zobaczę, gram teraz w StarCrafta II, więc jeśli się uda zakwalifikować na polskie finały to byłoby fajnie. Wątpię, żeby udało mi się wygrać, nie będę aż tak dużo grał, ale myślę, że za 2, 3 lata będę już dobrym graczem w StarCrafta II Polsce.

21:54 (LA 12:54)

Czekamy na kolejne rozstrzygające mecze. Czas zabijamy biegając od budki do budki. Są smartfołny Samsunga i można pograć na Kinekcie w gry sportowe. Niestety Kinecta zabierają na noc, więc nie udało nam się go dzisiaj wynieść.

22:28 (LA 13:28)

Na głównej scenie Rosjanie grają ze Szwedami w Counter-Strike. Pierwsze trzy rudny dla Rosjan, jedna dla Szwedów. Tymczasem Frag eXecutors zabierają się do eksterminacji Chińczyków.

23:06 (LA 14:06)

Nie idzie tak różowo, jak byśmy chcieli. Tymczasem Szwedzi wygrali z Rosjanami bez problemu, mimo początkowych trudności

23:14 (LA 14:14)

TrackMania: Konrad „Nothing” Jakubiak przechodzi do kolejnego etapu rozgrywek. Półfinałowe mecze rozegrane zostaną jutro. Jeśli Konrad przez nie przejdzie, będzie miał szansę na medal

Z grupy wyszło w tej chwili dwóch naszych zawodników. Oby tak dalej.

23:15 (LA 14:15)

Counter-Strike: Frag eXecutors remisują z tyloo z Chin, ale wciąż wychodzą z grupy. Jutro walczą dalej!

3 na 4 polskie drużyny wychodzą z grupy. Możemy już mówić o sukcesie polskiej reprezentacji.

23:16 (LA 23:16)

FIFA 10: Saviola wychodzi z grupy.

W następujących grach polska reprezentacja wychodzi z grup: StarCraft, FIFA 10, Counter-Strike, TrackMania. Tymczasem w Polsce siatkarze przegrywają z Bułgarią. Najwidoczniej graczy komputerowych mamy dużo lepszych.

23:53 (LA 23:53)

Czekając na wyniki pojedynku Yayby, od którego zależy, czy przejdzie do półfinału, gramy sobie na czymś takim od Samsunga. 6 monitorów? Niiiiiiceeee

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)