Wordle wykupione przez New York Times. Na szczęście gra pozostanie darmowa

Ciesząca się dużą popularnością internetowa gra słowna Wordle od teraz należy do New York Times.

Wordle zdobyło niedawno niesamowitą popularność
Wordle zdobyło niedawno niesamowitą popularność
Źródło zdjęć: © GETTY | Nick Ansell - PA Images

02.02.2022 16:44

Wordle to przeglądarkowa gra stworzona przez Josha Wardle’a, były pracownik serwisu Reddit. Stylistycznie jest zbliżona do logicznej gry Jotto, oraz amerykańskiego teleturnieju Lingo. Początkowo Wordle było grą stworzoną "do szuflady", jednak w październiku 2021 roku została upubliczniona.

Liczby doskonale obrazują zainteresowanie tytułem: 1 listopada 2021 roku z gry skorzystało 90 użytkowników, 2 stycznia 2022 roku – 300 tysięcy, a następnym tygodniu aż 2 miliony. Taki wynik nie mógł przejść bez echa.

Rosnąca popularność przykuła uwagę właściciela New York Times, który wykupił prawa do tej gry. Nie znamy konkretnej sumy tej transakcji, jednak według Reuters była to kwota siedmiocyfrowa.

Firma zapewnia, że nie zamierza ingerować w utrwaloną już mechanikę gry, a sam tytuł pozostanie darmowy. Za taką deklaracją kryję się także ambitny cel – wydawca zamierza zdobyć 10 milionów subskrybentów do 2025 roku.

My również posiadamy własną wersję tej gry, a mowa o Literalnie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.