Wirtualna rzeczywistość na Androidzie (ale nie na iOS‑ie!)

Firma Oculus VR zajmuje się powolnym acz konsekwentnym wprowadzaniem nas w świat wirtualnej rzeczywistości przez swoje urządzenie, Oculus Rift. Te okulary obiecują dużo większy, mniej męczący i bardziej realistyczny obraz od wszystkich tego typu akcesoriów, które wyskakiwały w różnych miejscach i momentach od połowy lat 90. Zanim jednak wszyscy odejdziemy od rzeczywistości i staniemy się niczym więcej niż tylko zasobnikami energii dla wszechpotężnych maszyn, urządzenie musi zostać ukończone i wprowadzone do masowej sprzedaży. Na to ciągle czekamy, podobnie jak na gry, które wykorzystają je w sensowny sposób.

Dominik Gąska

Tymczasem Oculus VR ogłosił, że z ich okularów korzystać będą mogli również właściciele urządzeń z Androidem. Będzie to lżejsza wersja akcesorium, w całości wykorzystująca procesor urządzenia, z którym będzie połączona (telefonu, tabletu czy zapewne nawet androidowej konsoli w rodzaju Ouya, jeżeli będziemy mieli taką fantazję).

Ta wersja Oculusa pojawić ma się w sprzedaży niedługo po wersji przeznaczonej do wykorzystania z komputerami PC, a może nawet i w tym samym czasie. Na razie wiadomo tylko tyle, że ma to być w przyszłym roku.

Firma poinformowała również, że nie ma planów wprowadzania swojego urządzenia na systemy z iOS-em.

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.