Wii nie potanieje

Wii nie potanieje31.08.2009 11:56
Jakub Jatkiewicz

Od kilku miesięcy analitycy przewidywali, że producenci konsol będą zmuszeni do obniżenia cen i tak właśnie się stało. Microsoft po raz kolejny przeprowadził obniżkę cen X360, a Sony oprócz cięcia zaprezentowało nowy model Slim, wyposażony dodatkowo w większy niż dotychczas 120-GB dysk twardy. Co na to Nintendo? Nintendo w dalszym ciągu nie planuje żadnych ruchów na tym polu.

Cena Wii pozostaje bez zmian od czasu premiery konsoli, a ewentualne różnice cenowe w sklepach zawdzięczamy głównie zmniejszeniu marży przez sprzedawców. Pomimo tego i pomimo, że Wii sprzedaje się ostatnio gorzej niż kiedykolwiek w historii, Denise Kaigler z amerykańskiego oddziału Nintendo zapowiedziała, że prognozy firmy dotyczące sprzedaży pozostają bez zmian, a obniżki ceny Wii nie będzie.

"Zawsze skupiamy się na tworzeniu dających dużo zabawy i interesujących gier. Z tego powodu Wii od dwóch lat jest najlepiej sprzedającą się konsolą na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wii oferuje najwięcej zabawy i największą wartość dla konsumentów. Na Wii od chwili wyjęcia z pudełka może grać każdy członek rodziny. To jedna konsola, która obecnie przy pomocy Wii MotionPlus oferuje opcję precyzyjnego sterowania ruchem. Konsole Nintendo są także jedynym miejscem, gdzie można zagrać w nowe i klasyczne serie Nintendo.

Gry, które będą na listach graczy w okresie Świąt to Wii Sports Resort, Metroid Prime: Trilogy, Wii Fit Plus oraz New Super Mario Bros. Wii".

fot.: Nintendo

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)