Wielozadawniowość Xboksa One

Xbox One powrócić ma do propozycji jednego centrum multimedialnej rozrywki, przy którym czas spędzać może cała rodzina. Z tego powodu wybrano właśnie taką a nie inną nazwę urządzenia i zdecydowano się między innymi na liczne usługi telewizyjne, które obsługiwać można za pomocą konsoli.

Iga Ewa Smoleńska

Ostatnio Albert Penello z Microsoftu rozmawiał z serwisem Destructoid na temat nowego interfejsu, który już wkrótce podziwiać będziemy mogli na Xboksie One. Wiadomo już, iż urządzenie zezwoli na równoległe działanie czterech aplikacji. Oznacza to, że w czasie, kiedy zdecydujecie się je uruchomić, będziecie w stanie płynnie pomiędzy nimi przeskakiwać. Procedura ta jest jednak odmienna od tej, którą znać możecie z telefonów komórkowych. Kiedy zdecydujecie, że chcecie zobaczyć, co też dzieje się na innej aplikacji, niż ta, którą w tej chwili oglądacie, po prostu wciskacie przycisk Xbox na kontrolerze i wybieracie tę, która was interesuje z ekranu domowego.

Penello podkreślił jednak, iż tylko jedna z tych aplikacji może być grą. Jeśli natomiast będziecie koniecznie chcieli szybko zamknąć jakąś grę i zacząć inną, urządzenie umożliwić wam to ma w około 10 sekund. Okaże się to pomocne, gdy np. utknęliście w jakimś momencie i szukacie wskazówek w Internecie. Po prostu przełączacie się wtedy z gry do przeglądarki i czytacie, co też mogliście ominąć na swej drodze.

Dodatkowo będziecie też mogli przełączać się pomiędzy sześcioma użytkownikami, którzy mogą być naraz zalogowani do konsoli. Kinect będzie w stanie rozpoznać kto w danym momencie trzyma pada i skojarzyć głos osoby z jej wyglądem. Wyobraźcie sobie te wszystkie imprezy, kiedy wasz znajomy gra, a wy z końca pokoju krzyczycie „Xboks off!” - tak wiele irytujących i fajnych wspomnień...

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.