Wiedźmin 3: Dziki Gon wśród Top 10 gier wszechczasów. Polacy to zrobili

Wiedźmin 3, The Witcher 3
Wiedźmin 3, The Witcher 3

30.05.2023 09:16, aktual.: 23.01.2024 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiedźmin 3 przebija kolejną barierę. CD Projekt ma powody do zadowolenia, bowiem trzecia część przygód Geralta sprzedała się do tej pory w nakładzie ponad 50 mln kopii i znajduje się w top 10 najlepiej sprzedających się gier w historii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma na swoim karku osiem lat i nadal przyciąga graczy. CD Projekt publikuje wyniki finansowe, które nie pozostawiają złudzeń: Wiedźmin to rozpoznawalna i ceniona marka.

W ubiegłym roku poinformowano, że Wiedźmin 3 sprzedał się w liczbie 40 mln kopii na całym świecie, zaś cała seria gier "wykręciła" wynik na poziomie 65 mln sprzedanych egzemplarzy. To już przeszłość – teraz jest jeszcze lepiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wiedźmin 3: Dziki Gon rozbija bank

  • Sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła barierę 50 mln kopii na całym świecie od momentu premiery.
  • By uzmysłowić sobie skalę sukcesu warto dodać, że Wiedźmin 3 znajduje się rankingu Top 10 najlepiej sprzedających się gier w historii, tuż za Red Dead Redemption 2 (dane Wikipedia.org)
  • CD Projekt informuje, że wiedźmińska trylogia sprzedała się w nakładzie ponad 75 mln kopii.
  • Jeśli chodzi o pierwszy kwartał 2023 r.: CD Projekt zamyka go wynikiem 69,68 mln zł zysków. W analogicznym okresie ubiegłego roku wypracowano 68,92 mln zł.

Nowe doniesienia o DLC do Cyberpunk 2077

Jednak nie samym Wiedźminem gracze żyją. Poinformowano, że już wkrótce Cyberpunk 2077: Widmo Wolności wyjdzie z ukrycia. 8 czerwca rozpocznie się Summer Game Fest 2023 i wtedy właśnie CD Projekt zamierza przybliżyć graczom nadchodzące DLC.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)