Zmien skórke
Logo Polygamii

W niedzielę XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co z tej okazji przygotowała branża gier?

Gadżety, kostiumy, sprzęt i szkolenia. Jest w czym wybierać.

XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niebawem – 13 stycznia. Z tej okazji odbędą się liczne aukcje małe i duże i, jak co roku, nie zabraknie też atrakcji dla graczy. Co tam dla nas przyszykowano?

Artifex Mundi przygotował w Katowicach dwie aukcje charytatywne, dedykowane My Brother Rabbit i Irony Curtain (premiera w przyszłym roku).

Będzie można licytować gry i dodatki do nich oraz coś specjalnego: wizytę w studio Artifex Mundi, która połączona będzie z warsztatami artystycznymi z głównym projektantem My Brother Rabbit, Łukaszem Sałatą oraz wycieczkę trabantem po Krakowie w duchu PRL, połączoną z wizytą w barze mlecznym.

Serwis Ja, Rock już wczoraj rozpoczął nieprzerwany cykl charytatywnych streamów (dostępne na oficjalnym kanale Twitch), który potrwa do niedzieli, do godziny 18.00. Wzięli w nim udział nie tylko zrzeszeni w Ja, Rocku streamerzy ale też goście, m.in. BaniakBaniaka. Podczas głównej części streama, która transmitowana jest ze studia w Warszawie, widzowie będą mogli wygrać sprzęt od partnerów serwisu: Trust, Lioncast, Bloody, HyperX, HIRO, Twitch, SPCGear, LifeTube oraz Patronite. Pełen harmonogram można znaleźć tutaj.

Redakcja CD Action jak co roku przygotowała trzy zestawy gadżetów dla graczy: brązowy, srebrny i złoty, oraz egzemplarz czasopisma wraz z podpisami redaktorów.

A z kolei w Bydgoszczy, w Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl odbędzie się wspólne granie w takie gry jak: Super Mario Bros., Chip ‘n’ Dale,Pac-Man i wiele innych starych, ale nie jarych. Będzie można obejrzeć unikalne eksponaty: konsolę Vectrex , Atari Jaguar z grą Doom, Sega Gamegear z tunerem TV i  retro konsole ze stajni Nintendo. Do dyspozycji odwiedzających przeznaczonych będzie 5 stanowisk do grania.  Impreza odbędzie się 13 stycznia o godzinie 12:00, a potrwa do 17:00.

The Farm 51 też zorganizowało aukcję – dotyczy ona limitowanej edycji gry World War 3 wraz ze szkoleniem strzeleckim oraz gadżetami od fundacji “Sprzymierzeni z Grom”. Ów bogaty pakiet zawiera, między innymi, limitowany zestaw World War 3 na 100 – lecie Niepodległości Polski, trwające 6 godzin szkolenie z byłym operatorem GROMu, z zakresu posługiwania się bronią strzelecką i strzelanie z broni, gadżety od fundacji “Sprzymierzeni z GROM”, a nawet wizytę w studiu The Farm 51.

Z kolei IMGN.PRO podarowało kostium Teriela z SEVEN: The Days Long Gone – prawdziwy, nie cyfrowy. Do niego dołączona jest edycja limitowana gry wraz z plakatem z autografami twórców gry.

Ale trzeba też na czymś grać, prawda? Oto, wśród wielu aukcji związanych ze sprzętem znaleźć można peceta wraz z peryferiami, przygotowanego przez Jakuba Malca i Staszka “Tipsa” Wiertelaka. Został on wyceniony na kwotę 22 tysięcy złotych.

Wargaming z kolei wjechał z czołgami. Na pierwszej aukcji firma wystawiła zestaw polskich czołgów premium (50 TP prototyp oraz Pantera Pudel) wraz z oficjalnymi ubraniami ze sklepu Wargaming Store – bluza z kapturem, spodnie dresowe, koszulka z Panterą Pudel oraz klocki firmy COBI również z tym czołgiem. Wisienką na torcie są dwa zestawy – koszulka i torba „Polska siła, polska chwała” dla zwycięzcy.

Druga aukcja zawiera czołg Panzer V/IV, który wystawiany jest tylko z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do niego Wargaming dorzuca zestaw klocków COBI Maus, odzież i akcesoria od Wargaming Store. W skłąd aukcji wchodzi również koszulka i torba „Polska siła, polska chwała.”

Poza tym dla fanów World of Warships przygotowano  zestaw składający się z okrętów: krążownik VIII poziomu Belfast, japoński niszczyciel V poziomu Kamikaze R, radziecki krążownik VIII poziomu Kutuzov oraz amerykański pancernik IX poziomu Missouri. Każdy z nich z domkiem, czyli miejscem w porcie. A jak te okręty sprawdzają się w akcji, będzie się można przekonać wraz z osobami, które pracowały przy grze: Arturem Płóciennikiem i Michałem Jastrzębskim, koordynatorem polskiej społeczności graczy. Termin wspólnego pływania w dywizjonie zostanie ustalony indywidualnie ze zwycięzcą.

Łącznie podczas wszystkich dotychczasowych finałów udało się zebrać ponad 951 mln PLN. Czy w tym roku uda się dobić do okrągłego miliarda?

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
4 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dexter
Użytkownik

Poprawka do ostatniego paragrafu – w zeszłym roku zostało zebrane 126mln PLN, 951mln to suma wszystkich 26 Finałów 🙂

https://www.wosp.org.pl/final
“W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.”

Zdanie skopiowane niemalże bez zmian, a mimo to wkradł się błąd 😉

gseed
Użytkownik

Widocznie na Zalando Longue jakaś flash offer się trafiła i trzeba było szybko publikować 🙂

Simplex
Użytkownik

Poprawka do “paragrafu” – akapitu, nie paragrafu.

Finear
Użytkownik

sam bym złapał bym tez zestaw z WoWS ale nie ma szans

Popularne wpisy

Popularne Gry