Ubisoft zdradza politykę wydawniczą

Ubisoft zdradza politykę wydawniczą15.02.2010 14:33
Zbigniew Trzeciak

W wywiadzie dla portalu gamesindustry.biz Alain Corre, dyrektor europejskiego oddziału firmy, powiedział, że Ubisoft będzie wypuszczał tytuły co 12-18 miesięcy, biorąc, między innymi, pod uwagę jaki sukces odnosi Activision z grami Call of Duty lub EA z seriami sportowymi. Jednocześnie zapewnił, że nie będzie się to odbywało kosztem jakości produktów.

”Reorganizujemy się tak, by sprostać takiej strategii. Oczywiście, w zależności od tego czy będziemy w stanie wyprodukować coś nowego, tak by każdego roku zaskakiwać naszych fanów. Można wtedy wypuszczać tytuł co 12 miesięcy, ale upewniając się, że jest to tytuł różny od zeszłorocznego, tak by nie wyczerpać idei serii i nie zmęczyć klientów. Call of Duty jest najlepszym tego przykładem; co roku od 5 lat wypuszczają kolejny tytuł, który przebija sukces poprzednika. Nie narażają jednak na szwank jakości i my też chcemy iść tym tropem.”

Rok 2010 będzie świadkiem powrotu wielu znanych tytułów francuskiego developera. W rok po premierze Assassin's Creed 2, wyjdzie kolejna część, która wykorzystywać będzie pomysły dwójki. Inne marki natomiast były dłużej poza sklepami, a patrząc na ciągłe zmiany daty premiery Splinter Cell: Conviction, utrzymanie regularności może być dla Ubisoftu uciążliwe.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Ubisoft 100% vege
Ubisoft 100% vege
Joanna Pamięta - Borkowska
Ubisoft na E3
Ubisoft na E3
marcindmjqtx
Komentarze (0)