Ubisoft z problemami. Odchodzi szef studia Massive Entertainment

Ubisoft z problemami. Odchodzi szef studia Massive Entertainment

David Polfeldt
David Polfeldt
Źródło zdjęć: © PlayStation Lifestyle
14.03.2022 15:25

David Polfeldt po 17 latach współpracy, żegna się z Ubisoft. Szef studia Massive Entertainment miał trudności z odnalezieniem się w coraz większym zespole, co poskutkowało rezygnacją.

Massive Entertainment to szwedzkie studio z siedzibą w Malmö. Zespół wydał swoją pierwszą produkcję w roku 2000, a mowa tu o strategicznej grze Ground Control, która została pozytywnie przyjęta. Studio zostało przejęte przez Ubisoft w 2008 roku, a zespół pracował przy takich produkcjach jak Far Cry 3, czy Assassin’s Creed: Revelations. Massive Entertainment było odpowiedzialne za Tom Clancy’s: The Division oraz Tom Clancy’s: The Division 2.


David Polfeldt spędził 17 lat w Massive Entertainment, z czego większość czasu jako szef. Nie pomógł kilkumiesięczny urlop, po którym David miał wrócić na inne stanowisko. Tak się nie stało. Dynamicznie rozrastający się zespół nie był miejscem, w którym David Polfeldt czuł się dobrze, stąd decyzja o rezygnacji. Wieloletni szef Massive Entertainment nie widzi się już w roli lidera tego zespołu.

Massive Entertainment wyznaczyło sobie wiele ambitnych projektów, bowiem studio pracuje nad Avatar: Frontiers of Pandora oraz grą na licencji Star Wars. Miejmy nadzieje, że rezygnacja takiego weterana, jakim jest David Polfeldt, nie pokrzyżuje tych ambitnych planów studia, a jego miejsce zajmie godny następca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie