Ubisoft rezygnuje z StarForce DRM

Ubisoft rezygnuje z StarForce DRM

Jakub Jatkiewicz
27.01.2010 14:34

Ubisoft poinformował, że rezygnuje ze StarForce, stosowanego do tej pory zabezpieczenia gier wydawanych na PC na rzecz nowego i o wiele wygodniejszego dla graczy systemu.

Nie ma jednak rożny bez kolców i aby móc grać w nowe tytuły od Ubi konieczne będzie stałe podłączenie do internetu. Gracze po zakupie gry będą musieli połączyć się ze swoim kontem na Ubi.com aby zweryfikować oryginalność gry. Ta procedura będzie konieczna przy każdorazowym uruchomieniu danego tytułu.

W zamian za to, do identyfikacji nie będzie potrzebna płyta w napędzie, a ilość instalacji nie zostanie ograniczona w żaden sposób. Wszystkie zapisane stany gier trafią na serwery Ubisoftu, co oznacza, że bez aktywnego połączenia z siecią gra w ogóle nie będzie możliwa.

"Jeśli posiadasz sto pecetów, możesz zainstalować grę na stu pecetach. Uważamy, że większość ludzie będzie z tego zadowolona, gdyż większość graczy jest zawsze podłączona do Internetu" - w ten sposób Ubi chwaliło swój nowy pomysł.

Nowy system zadebiutuje w becie The Settlers 7 i niebawem będzie standardem we wszystkich nowo wydawanych tytułach tej firmy.

fot.: Ubisoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)