Tylko 5-15% sprzedanych egzemplarzy Machinarium to legalne kopie

Tylko 5-15% sprzedanych egzemplarzy Machinarium to legalne kopie11.08.2010 13:43
Marcin Dąbrowski

Przedstawiciel studia Amanita Design, odpowiedzialnego za docenione przez branżę Machinarium, zdradził, że tylko około 5-15% egzemplarzy tytułu zostało legalnie kupionych. Zdecydowanie większą część stanowią pirackie egzemplarze. Studio spodziewało się ataku piratów, ale nie na taką aż skalę.

Spodziewaliśmy się, że nasza gra będzie wkrótce dostępna na torrentach i innych tego typu serwisach, ale ilość linków umożliwiających pobranie tytułu naprawdę nas zaskoczyła”, mówi Jakub Dvorsky z Amanita Design.

Z drugiej strony piractwo pomogło nam w działaniach public relations. Wiele osób, które ukończyło piracką wersję gry, tak się w niej zakochało, że postanowiło za nią zapłacić”.

Machinarium nie posiada żadnych zabezpieczeń DRM. Studio nie żałuje jednak takiej decyzji, gdyż DRM utrudniłoby tylko życie nabywcom legalnych egzemplarzy.

Co ważne, na oficjalnej stronie tytułu przygotowano specjalną „amnestię dla piratów”. Każdy, kto ściągnął wcześniej grę nielegalnie lub w ogóle w nią nie grał, może kupić Machinarium za jedyne 25% standardowej kwoty, tj. 5 funtów brytyjskich (ok. 25 zł).

Gra z pewnością warta jest takiej kwoty, ale jeśli jeszcze zastanawiacie się nad zakupem, to zapraszamy do naszej recenzji

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)