Twórca gier-legend przeciwko hitom

Twórca gier-legend przeciwko hitom07.07.2009 18:29
Jakub Jatkiewicz

Fumito Ueda, który mimo młodego wieku na już na swoim koncie tak niezwykłe produkcje jak ICO i Shadow of the Colossus, wyraził swoje niezadowolenie z GTA IV i Super Mario Galaxy. W udzielonym wywiadzie stwierdził on, że obie gry nie zrobiły na nim wielkiego wrażenia.

W związku z GTA IV Ueada poruszył zarzucany często nowej odsłonie serii brak innowacyjności. Zdaniem Uedy IV prawie niczym nie różni się od swoich poprzedniczek, chociaż jak sam przyznał, grafika jest imponująca.

Jeśli chodzi o Mario Galaxy, to Ueada wspomniał o domniemanym wykorzystaniu w grze Miyamoto kilku fragmentów z Shadow of the Colossus.

"Tak grałem w to, ciężko było nie zagrać słysząc plotki o tym, że Miyamoto był mną zainspirowany. Spodziewałem się czegoś więcej, ten fragment, był jak reszta gry, nie tak fajny jak mógł być. Myślę, że fani wywołali burzę bez powodu twierdząc, że Miyamoto skradł coś ode mnie. Rzeczą do której jestem krytycznie nastawiony nie jest to, że nie pożyczono czegoś co nie jest unikatowe dla mojej gry, ale to, że nie stworzono większej ilości ciekawych plansz".

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)