Turbine pozywa Atari o D&D Online

Turbine pozywa Atari o D&D Online27.08.2009 15:07
Michał Stopa

Projektanci gry Dungeons & Dragons Online, studio Turbine, zamierzają na drodze sądowej dowieść, że Atari złamało kontrakt ze studiem i zamierzało się bezprawnie wzbogacić.

Większość zarzutów dotyczy nowego MMO na podstawie Dungeons & Dragons od Atari, które ma zostać wydane naraz z Champions Online. Przypominamy, że Turbine uzyskało licencję na markę D&D od Atari jeszcze w 2003 roku.

W skrócie, Turbine oskarża Atari o niepoinformowanie studia o planach wydania konkurencyjnej gry "w celu wymuszenia większych pieniędzy od Turbine, lub zwolnienia się z obligacji kontraktowych w celu wydania konkurencyjnego MMO bazującego na markach D&D i Advanced D&D".

Firma ponadto dodaje, że "nigdy nie poświęciłaby czasu, pieniędzy i wysiłku na wydanie darmowego DDO: Unlimited gdyby wiedziało, że Atari nie zamierza wspierać gry", oraz wylicza wiele innych problemów, w tym zaległe opłaty.

Poza kwestią brakujących zapłat z tytułu licencji i zaniedbaniu swoich obowiązków jako wydawca i dystrybutor Dungeons & Dragons Online, Atari miałoby oskarżać Turbine o wstrzymywanie informacji i opłat licencyjnych jako sposób na zlikwidowanie umowy dotyczącej licencji.

Twórcy gry ze swojej strony żądają odszkodowania wynoszącego "ponad 30 milionów dolarów w stratach spowodowanych niewłaściwym operowaniem Atari", oraz wycofanie próby zlikwidowania umowy licencyjnej.

fot.: Turbine

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)