Trailer Gris usunięty z Facebooka z powodu seksualnego charakteru

Trailer Gris usunięty z Facebooka z powodu seksualnego charakteru

Trailer Gris usunięty z Facebooka z powodu seksualnego charakteru
Krzysztof Kempski
08.01.2019 17:55

Wyjść nie mogę z podziwu, że ktoś umiał dopatrzyć się tu czegoś złego...

Kolejny przykład na wybiórcze podejście Facebooka do kwestii cenzury. Tym razem oberwało się indyczemu Gris - dość surrealistycznej platformówce z oprawą graficzną przypominającą nieco akwarele. Dostaliśmy piękną grę poruszającą temat mierzenia się z własnymi emocjami. Gra doczekała się u nas nawet wideo recenzji, podsumowanej oceną 4.5. Na Gamescomie rzecz spodobała się też bardzo Dominikowi.

Trudno mi nazwać opublikowany tam trailer materiałem zawierającym treści seksualne, ale z jakichś powodów bardzo nie spodobał się on włodarzom Facebooka i został zablokowany w serwisie. Filmik wklejam poniżej, żebyście sami mogli zapoznać się z jego treścią. Może pokazanie tam kobiety to już epatowanie seksem? O sprawie poinformował na Facebooku wydawca gry, firma Devolver Digital. Wypada tylko pogratulować administratorom portalu wybornej wyobraźni. Zwłaszcza, że w przeszłości przemawiały do nich dużo "ostrzejsze materiały".

GRIS - Launch Trailer

Przykładem niedawna historia, która odbiła się w mediach głośnym echem. Tuż przed świętami informowano o dwóch turystkach ze Skandynawii, które na wakacjach w Maroko padły ofiarą egzekucji dokonanej przez Islamistów. Mniej rozpowszechniona część tej historii to natomiast materiał uwieczniający całą zbrodnię, który mordercy zamieścili na Facebooku. Zaczął on "przeszkadzać" administracji dopiero po kilku godzinach, przez które użytkownicy serwisu "podziwiać" mogli rzeczy dużo gorsze,  niż np. łapiąca się za gardło kobieta.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)