Top 3 mobilnych tytułów, które są popularne wśród kobiet

Top 3 mobilnych tytułów, które są popularne wśród kobiet

Top 3 mobilnych tytułów, które są popularne wśród kobiet
Źródło zdjęć: © Getty Images | martin-dm
Karolina Kowasz
15.06.2021 13:16

Gry na smartfony często są niedoceniane przez graczy innych platform. Niesłusznie, bowiem coraz częściej tytuły mobilne potrafią zaskakiwać zarówno ciekawą fabułą, jak i zaawansowaną rozgrywką.

Mobilne tytuły są także bardzo lubiane przez kobiety, które w natłoku obowiązków szukają rozrywki niewymagającej od nich mocnego sprzętu czy zakupu konsoli. Mając to na uwadze, przyjrzeliśmy się trzem popularnym grom, które przyciągają miliony pań na całym świecie.

Minecraft

Wiele osób go uwielbia, a część zupełnie nie rozumie jego fenomenu.Ten popularny tytuł doczekał się także portu na urządzenia mobilne, gdzie podbił serca kolejnych osób. Dając graczom możliwość rozgrywki w trybie standardowym lub sandboxowym pozwala na kształtowanie świata zbudowanego z klocków według swojego widzimisię.

Gracz nie ma w Minecrafcie żadnego postawionego celu. Wszystkie wymyśla i stawia przed sobą sam. Nic nie stoi na przeszkodzie, by został górnikiem, spędzającym godziny pod ziemią, szukając złóż węgla czy metali. Łowcą potworów, walczącym z zagrożeniami, które licznie wylegają na powierzchnię po zapadnięciu zmroku. Czy budowniczym, stawiającym największe i najwspanialsze budowle spośród wszystkich graczy.

Minecraft
Minecraft© Minecraft

Zależnie od preferencji, możliwe jest postawienie lokalnego serwera gry bądź wybranie trybu multiplayer. Dołączając do stworzonego świata, gracz powinien zawsze zwrócić uwagę na jej rodzaj. W trybie survival dostępny jest szereg osiągnięć do zdobycia, które w trybie creative są zaś wyłączone.

Możliwe jest zakupienie dodatków do mobilnego Minecrafta. W żaden sposób nie są jednak wymagane do rozgrywki, a co najwyżej wzbogacają grę nowymi elementami.

Love Nikki

Dziewczynki często marzą w dzieciństwie o zostaniu projektantkami. O ile w rzeczywistości nie zawsze jest to możliwe, tak na szczęście mamy świetny tytuł Love Nikki, który pozwoli chociaż trochę poczuć się jak modowa artystka.

Gra prowadzona jest z pozycji tytułowej Nikki. Bohaterka za sprawą magii znalazła się w zupełnie innym świecie, w którym projektowanie jest wszystkim, a każda mijana osoba zdaje się być znakomitym stylistą. Nasza postać została wezwana do obcego dla niej Miraland za sprawą Królowej Nanari. Ta ostatnia ma nadzieję, że Nikki uda odkryć się prawdziwe przeznaczenie krainy.

Love Nikki
Love Nikki© Love Nikki | Karolina Kowasz

W trakcie swojej podróży przez rozmaite kraje gracz zbiera, kupuje i tworzy rozmaite stylizacje. Każdy poziom stanowi wyzwanie, będące walką na lepsze stylizacje z rozmaitymi NPC-ami. Poza głównym wątkiem pojawiają się misje poboczne, pozwalające na poznanie charakterów towarzyszących nam postaci bądź przybliżające historię istotnych dla losów Miraland bohaterów.

Tak jak w większości tytułów mobilnych, gracz może starać się pozyskiwać samodzielne zasoby bądź ułatwić sobie rozgrywkę poprzez zakup pieniędzy, diamentów czy innych, potrzebnych w rozgrywce zasobów. Nie jest to jednak wymagane do cieszenia się grą, która bez zakupów wewnątrz aplikacji nic nie traci ze swojej grywalności.

Design Home

Tak jak poprzedni tytuł pozwalał na zgłębienie świata mody, tak w Design Home gracz wspina się na wyżyny swoich zdolności artystycznych jako architekt wnętrz. W grze znalazło się wiele produktów znanych marek, co dla osób interesujących się tematem wystroju pomieszczeń powinno stanowić dodatkową zaletę produkcji.

Design Home
Design Home© Design Home | Karolina Kowasz

Codziennie gracze mogą stanąć w szranki z innymi graczami, biorąc udział w wyzwaniach designerskich. Każdego dnia twórcy publikują zadania, których celem jest wystrój pokazanego wnętrza według swojego gustu. Poza nimi dostępne są również specjalne misje, ze ściśle określonymi wytycznymi. Czasami są one niezbyt wymagające, jednak w przypadku tzw. wyzwań elite konieczny może być zakup diamentów za realne pieniądze, by móc sprostać postawionym celom.

Tytuł nie wymaga od gracza zakupu dodatkowej waluty wewnątrz gry, aby być w stanie kontynuować rozgrywkę. Nie da się jednak ukryć, że część ciekawszych mebli czy akcesoriów jest dostępna tylko za diamenty. Te zaś można pozyskać, wygrywając w zadaniach, oglądając reklamy bądź wydając prawdziwe pieniądze.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)