Tony Hawk's Underground

Tony Hawk's Underground30.11.2003 13:22
Marek Pluta

Tony Hawk's Underground

Najnowsze odsłony serii Tony Hawk's Underground zawsze były oczekiwane przez rzesze graczy, fanów wielkiego mistrza deskorolki, Tonego Hawk'a. Tytuł ten pozwalał im, choćby w rzeczywistości nigdy nie jeździli na deskorolce, przez pewien czas poczuć się prawdziwymi zawodowcami i z deską praktycznie przyklejoną do stóp, wykonywać niesamowite ewolucje, skoki, obroty, itp. Jednak od pewnego czasu gra zaczęła się wypalać, a jej kolejne części, poza nowymi lokacjami i zmianami w grafice, nie wnosiły praktycznie nic nowego. Na szczęście autorzy również to w porę zauważyli i postanowili odejść od utartych schematów, zmieniając całkowicie jej koncepcję. Tak więc kolejna część Tony'ego będzie zupełnie inna. Inny również jest jej tytuł, a brzmi on Tony Hawk's Underground.

Pamiętacie zapewne, że poprzednie części były praktycznie bezosobowe. Gracz wybierał zawodnika, deskę i ruszał do boju. W Underground będzie zupełnie inaczej. Autorzy postanowili to bowiem zmienić i pozwolą nam stworzyć własnego zawodnika, takiego jakbyśmy sobie życzyli. Można określić jego twarz, a także ubranie i sprzęt. Co ciekawsze, wersja na PS2 umożliwi nam umieszczenie w grze swojej własnej twarzy. Wystarczy, że zeskanowane zdjęcie wyślemy do autorów, czyli Neversoftu, a oni już odpowiednio je przygotują, byśmy mogli je później pobrać przez Internet (gra posiadać ma również opcję zabawy w sieci, ale o tym później). W ten sposób przestanie być bezosobowa, bowiem tam na ekranie będziemy My sami. Opcja ta dostępna ma być wyłącznie w wersji na PS2. Pozostałe wersje, czyli na Xbox'a i GameCube nie będą jej posiadać. Ale to nic straconego, bowiem autorzy przygotują cały zestaw oczu, twarzy, nosów, fryzur, itp., z których można złożyć taką twarz, jaka się nam podoba.Kolejną zmianą w stosunku do poprzednich części ma być możliwość jazdy nie tylko deskorolką, ale i samochodem. To nie pomyłka, nasz zawodnik od czas do czasu będzie musiał przejechać się ukradzionym wozem.

To nie koniec zmian. Następną jest wspomniany wcześniej tryb Story, podzielony na rozdziały, w którym musimy się zemścić na handlarzach narkotyków za zniszczenie deski naszego przyjaciela. Zanim jednak tego dokonamy i rozpoczniemy naszą karierę zawodowca, będziemy musieli udowodnić, że temu podołamy. Na samym początku należy sprawić, by jednemu z zawodowców spodobała się nasza jazda, wtedy przejdziemy do kolejnego rozdziału. Dalej ma być jeszcze ciekawiej. Otóż, zabawimy się w filmowca. Tu zadaniem będzie nakręcenie filmu z własnej jazdy. Im ciekawszy, tym większa szansa na pozyskanie sponsorów, którzy zaczną nas finansować. Oznacza to lepszy sprzęt, stroje, itp.

Autorzy zapewniają, że ilość sztuczek jakie nasz zawodnik potrafi wykonać, ma być naprawdę imponująca. Z pewnością znajdą się jednak ludzie, którym to nie wystarczy. Autorzy pomyśleli i o tym, tak więc w grze pojawi się również edytor, który pozwoli nam nie tylko wymyślać nowe triki, ale także tworzyć zupełnie nowe deski, parki, czy też zadania jakie musimy wykonać. Do tworzenia trików będzie całkiem interesujący program, który pokazywać ma nam animację trików. Do nas należeć ma jedynie odpowiednie ich łączenie. Gdy już stworzymy satysfakcjonującą nas ewolucję, możemy ją przetestować na specjalnie przygotowanej trasie. Ale to nie koniec, dla graczy z większym zacięciem stworzono możliwość komponowania całego poziomu łącznie ze skate parkiem, a także misjami wraz z dialogami.Autorzy zapewniają, że naszą twórczością możemy się w przyszłości wymieniać między innymi graczami, a także zaprosić przyjaciół z całego świata, by ją wypróbowali.

Fanom serii nowa część z pewnością przypadnie do gustu, choć niestety w naszych warunkach opcja umieszczenia własnej twarzy czy wymieniania się dodatkami będzie raczej mało popularna ze względu na słabą dostępność modemów do konsol.Dodam jeszcze, że premierę gry zapowiedziano na listopad tego roku, a więc już niedługo.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)