Zmien skórke
Logo Polygamii

To Star Wars Battlefront 3 zabił studio Slant Six. Nie Operation Raccoon City

Przyszłość autorów trzech części SOCOM przekreśliła gra, która nigdy nie trafiła nawet do sklepów.

Slant Six nie istnieje od czerwca 2013, gdy zwolniono ostatnich pracowników. Studio nie mogło załapać się do pracy nad żadnym dużym projektem. I bynajmniej nie chodziło wcale o to, że zachodni recenzenci zjechali spin-off serii Resident Evil. Po pierwsze – to Capcom wybrał tak krytykowane nastawienie na akcję. Po drugie – wydawca był zadowolony. Gra trafiła na pierwsze miejsce sprzedaży w Japonii i znalazła 2,5 miliona nabywców.

Ba, Capcom zdążył nawet zlecić Slant Six zupełnie nową grę z Resident Evil w tytule. Coś z zupełnie innej bajki niż Operation Raccoon City. Ale studio zaliczyło trudną do wyobrażenia wpadkę, która ostatecznie doprowadziła do jego końca. Na płytkę z poprzednim tytułem zabłąkały się assety ze Star Wars Battlefront 3 – gry nad którą Slant Six miało pracować w tajemnicy zanim developerem zostało Spark Unlimited.

O sprawie było głośno w 2012 roku, ale raczej w formie plotek. Teraz potwierdził to ówczesny reżyser Operation Raccoon City.

Nasza gra została skasowana przez te pliki, które znalazły się na płytce. Dowiedziałem się o nich z serwisów informacyjnych, a przed końcem dnia dowiedziałem się, że nie stworzymy kolejnej gry z Capcomem.

W krótkiej rozmowie z GameWatcher Andy Santos nie wchodzi w szczegóły końca tej współpracy, który ostatecznie okazał się gwoździem do trumny Slant Six. Pomyłka pewnie jednej osoby, niezauważona przez kolejne szczeble kontroli doprowadziła do tego, że developer nie mógł znaleźć pracy przy kolejnych projektach. Studio zatrudniało 130 osób, z których część zwolniono tuż po ukończeniu prac nad Operation Raccoon City.

To chyba jedyna branża, w której możesz mieć hit na pierwszym miejscu list sprzedaży, a zaraz potem musisz zwalniać ludzi, by ostatecznie zamknąć firmę.

Tyle tylko, że Slant Six pretensje może mieć jedynie do siebie.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

“To chyba jedyna branża, w której możesz mieć hit na pierwszym miejscu list sprzedaży, a zaraz potem musisz zwalniać ludzi, by ostatecznie zamknąć firmę.” no debil.
Pracuje dla 2 firm i stracił zaufanie obu po czym nikt nie chciał z nimi mieć nic wspólnego. Nie wiem czego on oczekuje od branży ale branża oczekiwała za dużo od niego

Popularne wpisy

Popularne Gry