Tetris na 133‑metrowym wieżowcu

Frank Lee, wykładowca uczelni Drexel University i wielki pasjonat gier elektronicznych dopiął swego. Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, doktor Lee szykował się do pobicia kolejnego Rekordu Guinnessa, związanego z imprezą Philly Tech Week oraz trzydziestą rocznicą powstania Tetrisa. Aby tego dokonać, inicjator całego wydarzenia "zainstalował" kultową grę Aleksieja Pażytnowa na ścianach 29-piętrowego wieżowca.

Jakub Zagalski

W sobotę 5 kwietnia kilka tysięcy mieszkańców Filadelfii mogło obserwować niebywałe zjawisko - dwuosobową partyjkę Tetrisa, rozgrywaną na 133-metrowym wieżowcu Cira Centre. Frank Lee, który w zeszłym roku w podobnej inicjatywie zajął jedną ścianę budynku (5555 metrów kwadratowych) do rozegrania ogromnej partyjki Ponga, postanowił pójść o krok dalej. Dzięki temu tegoroczny Tetris był widoczny na dwóch przeciwległych ścianach i obejmował powierzchnię 9300 metrów kwadratowych. Kolejny wpis do Księgi Rekordów Guinnessa gwarantowany.

Moim celem przy tworzeniu Ponga na Cira Centre w zeszłym roku była chęć dostarczenia ludziom z Filadelfii unikatowego, wspólnego doświadczenia - mówił przed tegorocznym wydarzeniem Lee. Po czym dodał, że w przypadku Tetrisa chce znaleźć sposób na wykorzystanie każdej strony Cira Centre. Ostatecznie spadające klocki, wyświetlane za pomocą 460 diod zamontowanych na ścianach wieżowca, były widoczne od północnej i południowej strony budynku. Jak podaje GamesBeat, osoby biorące udział w nietypowej zabawie mogły ze sobą rywalizować lub łączyć w pary i próbować wariantu kooperacyjnego.

Krótki zapis sobotniego wydarzenia możecie obejrzeć na powyższym filmiku. Co Frank Lee wymyśli na przyszłoroczne Philly Tech Week?Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.