Tajemniczy symbol na rosyjskiej ciężarówce. Tłumaczymy, co oznacza

Tajemniczy symbol na rosyjskiej ciężarówce
Tajemniczy symbol na rosyjskiej ciężarówce
Źródło zdjęć: © Twitter

29.08.2022 14:16, aktual.: 29.08.2022 23:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska agresor kontynuuje działania zbrojne wobec Ukrainy i jej mieszkańców. Wojska okupantów korzystają ze specjalnych oznaczeń na pojazdach, a niekiedy "urozmaicają" je przeróżnymi grafikami. Tym razem wybór padł na tajemniczy symbol. Wyjaśniamy, co dokładnie oznacza.

Rosyjskie wojska nie odpuszczają i kontynuują działania zbrojne na terytorium Ukrainy. Odbija się to również na branży gier komputerowych. Cenione ukraińskie firmy zmuszone są do tego, aby funkcjonować w ekstremalnych warunkach, gdzie część pracowników jest zaangażowana w walkę na froncie. Jakie zdziwienie musiałoby ogarnąć takiego dewelopera - któremu nie jest obca gamingowa tematyka - jeśli ujrzałby ciężarówkę agresora z poniższym symbolem.

W sieci pojawiła się dość intrygująca fotografia rosyjskiej ciężarówki oznaczonej symbolem "Z" oraz dodatkową grafiką, która nie jest obca fanom pewnego uniwersum. Mowa tu o Warhammer 40K, czyli strategicznej grze - a raczej serii gier - osadzonej w świecie science-fiction. Jednym z państw w omawianym uniwersum jest Imperium Ludzkości. To właśnie symbol tego Imperium widnieje na ciężarówce.

Jeden z wariantów symbolu Imperium Ludzkości
Jeden z wariantów symbolu Imperium Ludzkości© warhammer40k.fandom

Biorąc pod uwagę zbrodnie wojenne, taki zabieg jest po prostu niesmaczny. Armia ukraińska czerpie ze świata gier w znacznie "lepszym stylu". Jeden z uszkodzonych BM-21 Grad został umiejętnie zmodyfikowany i doczekał się nazwy doskonale znanej w Polsce.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie