Ta gra na Steamie kosztowała 2 miliony złotych. Teraz jest za darmo

Co można kupić za 2,2 miliona złotych? Najnowsze Ferrari czy Lamborghini, a jak się postaracie, to zostanie wam jeszcze na średniej wielkości mieszkanie w Warszawie. Albo możecie kupić jedną grę. Na szczęście, ta ostatnia opcja już nie jest możliwa.

Steam - gra za 2 miliony teraz za darmo
Steam - gra za 2 miliony teraz za darmo
Źródło zdjęć: © Polygamia
Arkadiusz Stando

08.02.2023 | aktual.: 23.01.2024 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mowa o Megajump, grze dostępnej na Steam, która jeszcze niedawno kosztowała 500 tysięcy dolarów. I było tak przez niemal trzy lata, aż twórca gry postanowił udostępnić ją za darmo. Prawdopodobnie nikt jej nie kupił za pełną cenę, a przynajmniej mamy taką nadzieję.

Megajump powstała najprawdopodobniej po to, aby... kusić streamerów i narobić wokół siebie hałasu. Cyfrowi twórcy mieli podobno prosić firmę "Laptop Games" o dostęp do gry, aby potem chwalić się, że grają w grę za pół miliona dolarów. Megajump, jak wskazuje nazwa, polega na wskakiwaniu wyżej i wyżej, osiąganiu kolejnych poziomów i wydaje się być dość trudna. Wśród tagów na Steam znajdziemy nawet oznaczenie "Trudne".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pół miliona dolarów za grę na Steamie - spokojnie, twórca zrobił to dla żartu

Sam twórca gry, czyli Laptop Games, twierdzi, że taką cenę gry ustawił dla żartu. Tak komicznie wysoka cena jak dotąd nie była możliwa do osiągnięcia na Steamie. Twórca znalazł jednak lukę w systemie zmieniania cen gier i postanowił ją wykorzystać. Wszystko miało być tylko żartem, ale zaczęło się robić poważnie.

Twórca zaczął być oskarżany o pranie brudnych pieniędzy. Internauci podobnie reagowali już na gry warte kilka tysięcy, a co dopiero w przypadku pół miliona dolarów. Cóż, żeby mieć święty spokój, Laptop Games udostępniło teraz grę za darmo. Twórca przyznaje, że cała sytuacja była dla niego dość stresująca.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Komentarze (14)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.