Gracz wciela się w pisarza-podróżnika, który po powrocie z jednej ze swych podróży odnajduje list od brata, którego nie widział wiele lat. Brat naszego bohatera pracował bowiem nad maszyną, która potrafi oddzielić duszę od ciała i otworzyć drzwi do niesamowitych krain nieświadomości. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że... nic nie jest w porządku.
Sublustrum to klasyczna przygodówka point&click z nowoczesnymi i klimatycznymi łamigłówkami. Twórcy gry stworzyli tajemniczy świat okraszony piękną grafiką oraz dynamiczną muzyką, przypisaną do każdej lokacji i zmienną w zależności od wykonywanych akcji. Jej kompozycją zajęło się studio Anthesteria Project, które stworzyło mistyczną ścieżkę dźwiękową, mieszającą neoklasyczne fortepiany z elektronicznym brzmieniem dark-ambient. Jak przyznają twórcy gry ze studia Phantomery Interactive, podczas tworzenia Sublustrum inspirowali się kultowym filmem pt. "Scratches", choć warstwie fabularnej bliżej jest do klasycznej serii Myst.
Tytuł: Sublustrum Data premiery: wrzesień 2008 r. Wydawca na terenie Polski: Nicolas Games Cena: 79,99 zł Wersja językowa: PL
Więcej informacji: http://nicolasgames.pl/index.php?m=Main&a=ShowProduct&cc_id=9&cp_id=1758.
O kolejnych premierach gier z oferty Nicolas Games oraz dynamicznym rozwoju firmy będziemy informować na bieżąco. Zapowiedzi, premiery, newsy, konkursy - wszystko znajdziesz na naszej stronie: www.nicolasgames.pl.