Stworzenie remake'a FF VII zajęłoby 14 lat

Stworzenie remake'a FF VII zajęłoby 14 lat22.02.2010 10:44
Marcin Dąbrowski

Nie koniec wypowiedzi dotyczących ewentualnego remake’a Final Fantasy VII. Yoshinori Kitase ze Square Enix stwierdził, że co prawda przy obecnej technologii jest możliwe, aby taki remake powstał, ale ujrzy on światło dziennie tylko w przypadku, gdy jego produkcja zajmie mniej, niż rok… Co, jak sam przyznał, jest niemożliwe.

Jeśli mielibyśmy wszystkie potrzebne narzędzie i środowiska, aby przygotować tą grę w maksymalnie jeden rok, to bardzo chętnie byśmy to zrobili”, powiedział Kitase serwisowi TechDigest. „Nawet Final Fantasy XIII zajęło nam trzy i pół roku. Jeśli chcielibyśmy odtworzyć Final Fantasy VII z taką samą ilością detali, jaką można zobaczyć w FF XIII, zajęłoby to trzy lub cztery raz więcej, niż te 3,5 roku. Wygląda więc na to, że jest to nierealne. Jeśli jednak nadarzy się okazja, to oczywiście remake powstanie”, zakończył Kitase.

Cóż, wydaje się, że japońscy developerzy mają ogromny problem z opanowaniem konsol obecnej generacji. Przypomnijmy, że już wcześniej pisaliśmy o wypowiedziach pana Kitase dotyczących dużych trudności z tworzeniem miast w HD w Final Fantasy XIII, których w grze będzie z tego powodu tak niewiele.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)