Stronghold 3 - zapowiedź

Stronghold 3 - zapowiedź

Jacek Chlewicki
26.10.2010 18:26

Stronghold 3 - zapowiedź

Pewnie każdy miłośnik historii średniowiecza zgodzi się z tezą, że na rynku brakuje nowych, dobrych RTS-ów osadzonych w tych mrocznych czasach. Tak się jednak składa, że lordowie z angielskiego Firefly Studios postanowili zmontować trzeciego Strongholda, uszczęśliwiając tym samym miłośników serii. Będzie dobrze, bo Firefly Studios to zespół utalentowany, o niebywałej wręcz eksperiencji.

Rzecz o rozpasanej tłuszczy

Stronghold 2 z 2005 roku to generalnie tytuł dobry, nieźle wykonany i przemyślany. Jednak gra nie spełniła oczekiwań fanów serii i pozostała w cieniu swego poprzednika, który do tej pory uznawany jest za klasykę gatunku. Panowie z Firefly Studios są tego świadomi, dlatego zapowiadają, że najnowsza część będzie czerpała garściami z pierwszego Strongholda.

Ten powrót do rozwiązań z „jedynki” polegać ma na uproszczeniu rozgrywki. Ostatnio, aby schwytać, osądzić i uwięzić zwykłego szabrownika, musieliśmy wybudować cały szereg budowli o określonej funkcji. Było to absurdalne i zwyczajnie męczące. Teraz rozgrywka będzie prostsza, a tym samym bardziej przystępna i grywalna.

W kolejnej Twierdzy pojawi się nowy system wznoszenia domów. Nie wystarczy już kliknąć byle gdzie na mapie, by zbudować byle jaką chatę dla byle jakiego pospólstwa. Trzeba pamiętać, że budynki znajdujące się na uboczu naszego państewka będą mało atrakcyjnym miejscem ze względu na zagrożenie atakami wroga. Kiedy natomiast takie domostwo stanie w pobliżu twierdzy, chłopi spokojni o bezpieczeństwo swoich rodzin będą pracować wydajniej, przysparzając większych zysków swemu władcy.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)