Steam na Maca ogłoszone

Steam na Maca ogłoszone09.03.2010 10:57
Zbigniew Trzeciak

Valve potwierdziło swoje plany przeniesienia platformy Steam na Maca. System ruszy w kwietniu i od razu będzie można korzystać z gier Valve - Counter-Strike, serii Half-Life, Left 4 Dead 2, Portal oraz Team Fortress 2.

W przyszłości firma zamierza także wypuszczać wszystkie gry równocześnie na PC i Maca, a pierwszym tytułem będzie Portal 2 na gwiazdkę. Jason Holtman, dyrektor ds. rozwoju biznesowego, zaprezentował usługę „Steam Play”, która polegać będzie na pojedynczym zakupie gry i możliwości korzystania z niej na obu platformach.

”Na przykład, Steam Play w połączeniu z Steam Cloud pozwoli na granie na PC w pracy, a po powrocie do domu na kontynuowanie rozgryki na Macu. Oczekujemy, że większość twórców i wydawców będzie korzystać ze Steam Play”, powiedział Holtman.

John Cook, dyrektor rozwoju Steam, powiedział także, że żadna z wersji gier nie będzie emulacją z innej platformy, a firma postanowiła produkować tytuły na Maca jako na priorytetowy system.

”WebKit Steam i OpenGL w Source dają nam możliwość bycia elastycznym jeśli chodzi o pracę z tymi technologiami. Traktujemy Maca jako platformę pierwszego poziomu i w przyszłości wypuszczać będziemy gry na PC, Maca i Xboksa 360 równocześnie”.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)