StarCraft II najszybciej sprzedającą się strategią wszech czasów

StarCraft II najszybciej sprzedającą się strategią wszech czasów04.08.2010 17:32
Marcin Dąbrowski

Blizzard ogłosił dziś, że światowa sprzedaż StarCraft II: Wings of Liberty w pierwszym dniu po premierze osiągnęła przełomowy wynik ponad 1 miliona egzemplarzy, co czyni go najlepiej sprzedającą sie grą PC roku 2010 w ciągu pierwszych 24 godzin dostępności. Wyniki sprzedaży rosły dalej, by po 48 godzinach wynieść ponad 1,5 miliona egzemplarzy, co oznacza, że gra ustanowiła rekord dla najszybciej sprzedającej się strategii wszech czasów.

StarCraft II: Wings of Liberty został wydany 27 lipca jednocześnie w Ameryce Północnej, Europie, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Brazylii, Chile, Argentynie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Filipinach oraz niektórych regionach Tajwanu, Hong Kongu i Makao. Ponad 10.000 sklepów na całym świecie otworzyło drzwi o północy, by świętować premierę, a deweloperzy Blizzard Entertainment byli obecni na kilku oficjalnych nocnych imprezach, by uczcić to wydarzenie wraz z graczami i podpisywać zakupione gry.

Wydaliśmy StarCraft II w 11 różnych językach i na 5 kontynentach, gdyż chcieliśmy upewnić się, że możliwie największa liczba graczy będzie mogła zalogować się i grać w dniu premiery”, powiedział Mike Morhaime, dyrektor i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Jesteśmy zadowoleni, że tak wielu ludzi na całym świecie już odebrało swój egzemplarz gry i z niecierpliwością czekamy, by w kolejnych tygodniach i miesiącach przywitać w Battle.net jeszcze więcej graczy”.

StarCraft II: Wings of Liberty to kontynuacja hitu Blizzard Entertainment z roku 1998 o nazwie StarCraft, który został ogłoszony przez graczy i krytyków na całym świecie jedną z najlepszych strategii czasu rzeczywistego w historii.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)