StarCraft II murowanym hitem

StarCraft II murowanym hitem30.07.2009 11:49
Jakub Jatkiewicz

Michael Pachter, znany analityk związany z branżą gier, przewiduje, że StarCraft II w pierwszym kwartale swojej sprzedaży trafi do 4 milionów graczy. Biorąc pod uwagę popularność części pierwszej nie powinien być to wynik trudny do osiągnięcia.

Gra w hurcie ma kosztować 40 dolarów, w sklepach pojawi się natomiast w cenie 50 dolarów. Na konto Activision Blizzard wpłynie więc przy spełnieniu założeń analityka 160 milionów dolarów, dając blisko 80 milionów zysku. Patcher poruszył także kwestię premiery StarCrafta II.

"Nikt nie wie ile potrwa beta StarCrafta II. Prawdopodobnie potrwa ona do czasu aż gra nie będzie zawierała błędów lub też będzie ich miała bardzo niewiele. Problemem jest balans i do czasu aż pojawi się beta na wielką skalę Blizzard nie będzie mógł przetestować każdej broni, obrony etc. pod kontem zapewnienia idealnej równowagi pomiędzy trzema rasami.

W przypadku bety World of Warcraft (która jak pamiętam trwała 4 miesiące) wykonano świetną robotę i nie będzie żadnych problemów w przyciągnięciu 30 000 dobrych testerów, tak więc sądzę, iż beta potrwa krócej niż wszyscy przypuszczają.

Ludzie z Blizzarda to perfekcjoniści i jeśli będą potrzebowali 6 miesięcy, to nikt w Activision im tego nie zabroni. Tak więc StarCraft II wyjdzie kiedy Blizzard tak powie".

fot.: Activision Blizzard

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)